1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

PRP ile cilt sorunlarına son

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  RP yöntemi ile tüm bu şikayetlerinizden rahatça kurtulabileceğinizi belirten Eraclinic Wellness Klinik Direktörü Ayşe BOCAN ile tedavi yöntemi hakkında görüştük…
  [​IMG]
  PRP yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklık, sivilce ve leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan doku yenileme uygulamasıdır. PRP tedavi yöntemi kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilip akyuvarlardaki trombositlerin ayrışması ile elde edilir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrefüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “ platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır. PRP doku yenilenmesine destek olurken, lekelerin azalmasını, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasını, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlar.
  PRP’nin amacı ise;

  Doku yenilemede kandan alınan büyüme faktörleri kolejen üretimini arttırmakta, doku yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede lekelerin azalması , sivilcelerden kalan izlerin yok olması ve cildin daha gergin , canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

  PRP hangi bölgelere uygulanır?

  PRP kişiyi rahatsız eden hemen hemen her bölgeye uygulanabilir. Özellikle yüz, boyun, dekolte ve el üstü bölgelerinde tercih edilmektedir.

  PRP etkisini ne kadar zamanda gösterir?

  3-4 hafta sonunda lekelerde azalmalar görülürken, cilt yüzeyi daha parlak, gergin ve canlı görünmeye başlar.

  Yan etkisi var mıdır?

  Karışım hastanın kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma ya da alerji olma riski yoktur. Yalnızca işlem esnasında kızarıklık meydana gelmekte ve bu kızarıklık birkaç saat sonra geçmektedir.

  Tedavi süresi ne kadar zamanda tamamlanır?


  15- 20 gün ara ile uygulanan 3 seans sonrasında tedavi son bulur. Yılda bir kez tekrarlamak ise tedavinin sürekliliği açısından yeterlidir.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. k

  kayra Yeni Üye

  PRP yöntemi tam bana göre cildimde hem lekeler var hemde kırışıklıklar acaba kaç seans sonra kurtulurum bunlarda birde seans ücreti hakkındada bilgi verirmisiniz?
   
 3. Nursena

  Nursena Admin

  PRP uygulamasının ücret tarifesi hakkında bilgi sahibi olan varmı?
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Uzun süredir çalışmalarından ses seda yok sanırım?
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Sayfasini biraz kurcaladim herhangi bir bilgi vermemis.
   
 6. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Demek ki rüzgar gibi geldi geçti bir dönemin ihtiyacını karşıladı diyebiliriz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş