1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Porselenlerin Temizliği ve Korunması Nasıl Gerçekleştirilir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

  1. B

    Bal Arısı Yeni Üye

    Porselenler birçok bayanın mutfağında yer alan yemek takımı, kahvaltı takımı ya da çeşitli kaselerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan takımlardır. Estetik açısından birçok takımın önüne geçen porselen takımların sahtesi de tasarlandığından evinize alacağınız porselen seçimine özen göstermeniz gerekmektedir.

    Porselenler mikrodalga ya da fırınların ısıtıcı bölümlerinde bile dayanıklıdırlar; ama çıplak ateşte çatlayabilmektedirler. Bu nedenle kesinlikle gaz ateşine tutulmamalıdır. Soğuğa da dayanıklı olan porselenler fırından çıkarılıp aniden buzdolabına konulduğunda çatlayabilmektedir. Isıtılan porselenlerin uzun zaman oda sıcaklığında bekletilmesi gerekmektedir. Porselen temizliğinde dikkt edilmesi gereken en önemli husus kireçli su ile yıkamamaya dikkat edilmesi gerekliliğidir. Kireçli su porselenlerde kalıcı lekeler ( beyaz lekeler ) bırakabilmektedir ve bu lekeler kalıcı olabilir.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş