1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Porselen makyajla barbie bebeğe dönüşebileceğinizi biliyor muydunuz? Porselen makyaj ile ilgili daha geniş bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.


  Porselen makyajda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Her şeyden önce pudra ve fondoteninizin cildinizle olan renk uyumuna önem vermeniz gerekmektedir. lisiniz. Bu tür ürünler kullanıldığında ciltte doğal bir görünüm meydana gelmezse porselen makyaj asıl amacına ulaşamaz. Cildinizi önce şeffaf pudrayla makyaja hazır hale getirmelisiniz. Cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örttükten sonra makyajınızın amacına göre ışık vermek istediğiniz bölgelerinizi belirleyerek makyajınızı yapmaya devam edebilirsiniz. Gece makyajında ışık elmacık kemiklerinin üstünde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve saçın modeline göre farklılıklar gösterebilmektedir.

  Saçınızın vereceği gölgelerle makyajınızın ışığı gölgelenebildiği gibi gelinliğiniz çok sadeyken yüzünüz abartılı bir hal alabilmektedir. Bu nedenle size önerim düğün öncesi saç provanıza duvakla birlikte gitmeniz ve o anı fotoğraflayarak gelin makyajı öncesinde bu fotoğrafınızı makyaj yapacak kişiye vermeniz olmalıdır. Böylelikle gölgelerin nerden geldiği bilinerek makyaj tamamlama işlemi kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir.

  Düğününüz gündüz ve açık havada olacaksa makyajınızın mutlaka gün ışığıyla birebir bir mekanda uygulanması gerekmektedir. Spotların fazla olduğu aydınlık mekanlar için yapılacak makyajlarında birebir ışık altında yapılması önemli bir ayrıntı olarak karşınıza çıkmaktadır.

  Porselen makyajınızda Kryolan ürünlerinin kullanımı şart değildir. Çünkü bu ürünlerin çıkarılması gerçekten çaba istemektedir. Bu ürünleri kullananlar gerçekten profesyonel makyaj yapanların tercihi olarak bilinmektedir. Çünkü bu ürün kullanımları hataya ihtimal vermemektedir. Fondoten çok yoğun bir ürün olduğu için gündüz kullanımı önerilmemektedir. Gelin makyajında düğün geceyse fondöten önerilmektedir; çünkü fondöten kullanımı ile ışıkların verdiği gri tonu normal hale döndürebilirsiniz. Bu ürünün avantajı çok ince bir pudrayla sabitleyecek olmanız; bu sayede yüzünüzün üstünde pudra tabakası oluşmasının önüne geçilmiş olunur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş