1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Polis Meslek Yüksek Okulu Ankara'da Açıldı

Konu, 'Kurumlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Polis Meslek Yüksek Okulu Ankara Kayıtları
  Ankara Polis Meslek Yüksek Okulu Açıldı
  Ankara Polis Meslek Yüksek Okulu Adresi

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Hasanoğlan'da Milli Eğitim Akademisinden Bakanlığına devredilen Polis Meslek Yüksekokulunun açılışını yaptı.

  Törene Ankara Valisi Alaaddin Yüksel,Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, Kamu Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler,Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin katıldı. Polis Bandosu tarafından karşılanan Bakan Atalay, tesisi gezerek bilgi aldı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay açılışını gerçekleştirdiği Polis Meslek Yüksekokulunda katkılarından dolayı Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin e teşekkür etti.

  Programda konuşan Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, okulun yerleşkesinde Belediye Başkanı Gazi Şahinin önemli görevler üstlendiğini , Hasanoğlan bölgesine yapılacak olan polis merkez karakol binası içinde Başkan Gazi Şahin in yoğun çalışmaları olduğunu belirtti.Bina yer tahsisinin Hazineden alınması hususunda özveri ile çalıştığını ve bina yapım masrafların da yarı yarıya karşılanacağını belirten Köksal öncülüklerinden dolayı Şahin e teşekkür etti.

  Polis Akademisi Başkanı Zühtü Arslan; Yerleşke nin kapalı alan üzerinde;idari bina,eğitim binası,derslik anfi,yatakhane,yemekhane,ofis , konferans salonu,spor tesisi ve açık yüzme havuzu nun bulunduğunu ileriki dönemlerde ise İçişleri Bakanımızın talimatı ile atış poligonun unda ilave edileceğini belirtti.,Ankara'daki ilk meslek yüksekokulu olduğunun altını çizdi. Türkiye genelinde 32 polis meslek yüksekokulu olduğunu anlatan Arslan, her dönem 7 bin polisin mezun olduğunu, Hasanoğlan'daki okulda da önümüzdeki yıl yaklaşık 1200 öğrencinin eğitime başlayacağını belirtti.
  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 2009 yılında Hasanoğlan'a yaptığı ziyarette, vatandaşların belediyelerinin kapanmasından dolayı duydukları üzüntüyü kendisine aktardıklarını anımsatarak, buranın Elmadağ'a bağlandıktan sonra daha çok hizmet aldığını söyledi. Milli Eğitim Akademisi olduğu dönemde binanın İçişlerine devredilmesi noktasında Başkan Şahin in büyük gayretlerinin olduğunu vurgulayan Bakan Atalay, Belediye Başkanı Gazi Şahin nin katkılarının göz ardı edilmemesini, bundan sonra kendisine daha çok görev düşeceğini de belirtti.
  Başkan Gazi Şahin belediye olarak emniyet teşkilatına her zaman destek olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, bundan sonra da belediye olarak üzerlerine görev düştüğünde göreve hazır olduklarını kaydetti. Şahin ayrıca 1200 öğrencinin okuyacağı polis okulu sayesinde bölgenin önümüzdeki günlerde cazibe merkezi olacağını söyledi.

  [​IMG]

  Alıntıdır
   
 2. N

  Nida Yeni Üye

  Polis Meslek Yüksek okuluna talep bir hayli fazla olacak gibi
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş