1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

PMYO Puanları düşer mi?

Konu, 'Sınavlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  PMYO Puanları düşer mi 2012
  2012 Polis Meslek Yüksek Okulu Puanları Düşer Mi
  Polis Meslek Yüksek Okulu Puanları Düşer Mi


  Polis Meslek Yüksek Okulu Puanları Düşer Mi 2011

  Bundan bir sene öncesine.
  Pmyo baraj puanı 300 olarak açıklandığında bir çok kişi pmyo sınavına girme hakkını kaybetmişti.Çoğunluk 280-290 puan almıştı.Fakat yeterli sayıda başvuru olmadığı için mecburen baraj puanı düştü.

  Biraz mantıklı düşündüğümüz de bu sene yapılan ygs‘nin geçen seneye göre çok daha zor olması herkes tarafından söylenen bu sene baraj puanı 300 olacak gibi söylentilerin yanlış olmasıdır.
  En doğru bilgiyi pmyo.egm.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

  Bu sene pmyo başvurularında imamhatip başta olmak üzere pek çok okullarda okuyan öğrencilerde başvuracaktır.Bu durum elbet puanların düşmesini engelleyecektir.Ama ygsnin zor olması puanları düşürecektir.

  Alıntıdır
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, sınavlarda güvenlik önlemleri kapsamında el dedektörü kullanmaya devam edeceklerini, cep telefonuyla iletişimi kesmeye yardımcı olan jammer konusunda ise maliyetleri nedeniyle arayış içinde olduklarını açıkladı.

  Prof. Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınava girişte adayın yoklamasını yapmaya yardımcı olan barkod sisteminin Ankara'da pilot uygulamasının yapıldığını belirterek, ''Onun değerlendirmesini hala yapıyoruz. Barkod okumanın güvenlik adına bir katkısının olmadığını düşünüyoruz. Bu yapılan elektronik yoklama'' dedi.

  Barkod sisteminin, sınava kaç adayın girdiği, kaçının girmediği konusunda bilgi sağladığını belirten Demir, ''Onun dışında güvenlik adına çok fazla bir katkısının olmadığını görüyoruz. Devam edilip edilmeyeceği konusunu o bakımdan değerlendiriyoruz'' diye konuştu.

  Diğer güvenlik tedbirlerinden sınav sırasında tuvalete çıkmama yasağı, sınavın belli bir bölümünde dışarı çıkmama yasağı, salondan çıkanın geri sınava alınmaması yasağı uygulamasının devam ettiğini vurgulayan Demir, bunlardan asla taviz vermeyeceklerini belirtti.

  ''Jammer konusunda arayıştayız''

  Prof. Dr. Ali Demir, güvenlik tedbiri olarak uygulanan ve cep telefonuyla iletişimi kesmeye yardımcı olan jammer kullanımının sınavlarda uygulanıp uygulanmayacağı sorusu üzerine şunları söyledi:

  ''Bir hesap yaptığımızda bunun çok da uygulanabilir olmadığını görüyoruz. Sınavın yapılacağı 98 bin salonun her birine bir jammer koyduğunuzu düşünün, çok ciddi bir maliyeti var ve sadece 160 dakika kullanıyorsunuz. Böyle bir yatırım yapıyorsunuz ve 160 dakika kullanıyorsunuz. Binalarda yapalım dediğinizde, o zaman ne kadar etkin olduğu tartışması söz konusu. Bu konuda hala arayış içerisindeyiz.''

  Demir, adayların yasak eşyaları sınava getirmemelerini sağlayacaklarını, emniyet güçleri ile ortaklaşa çalışarak adayların el dedektörü ile üst aramalarına devam edileceğini bildirdi.

  Her adaya farklı soru kitapçığı

  YGS'ye başvuruların alındığını hatırlatan Demir, adayların hangi salonlarda sınava gireceklerine ilişkin atamaların da yapıldığını söyledi.

  Sınavın 98 bin salonda yapılacağını vurgulayan Demir, ''Adayların huzur ve sükunet içerisinde sınava girmelerini bekliyoruz'' dedi.

  Her adaya farklı soru kitapçığının bu sene yapılacak YGS'de de kullanılacağının altını çizen Demir, adayların soru kitapçık numarasını cevap kağıdı üzerine doğru kodlamasının önemli olduğunu vurguladı. Demir, ''Çünkü bu sayede soru kitapçığı ile cevap kağıdını eşleştiriyoruz. Burada adaylardan dikkat, görevlilerin de bunu kontrol etmelerini istiyoruz. Bunu doğru yaptıklarında sorunsuz bir şekilde sınavı değerlendirip çözümleyebiliriz'' diye konuştu.

  YGS'nin sonuçları ''kırmızı kutu''dan çıkacak

  ''Bu yıl sınavın daha hızlı değerlendirilebilmesi için cevap kağıtlarını 'kırmızı kutu' dediğimiz kutularla ayrı olarak ÖSYM'ye taşıyacağız'' diyen Demir, bu sayede tüm sınav evrakını açmayacaklarını söyledi.

  Demir, şunları kaydetti:

  ''Sadece cevap kağıtlarının kutularını açıyoruz. Böylece bu bize sonuçları açıklamada bir haftaya kadar avantaj sağlıyor. Bunu bütün sınavlarda uygulayacağız. Daha önceden tüm sınav evrakı birlikte geliyordu. Biz bütün kutuları açmak durumunda kalıyorduk. Açıp içerisinden cevap kağıtlarını almak durumundaydık. Ama kırmızı kutuları uyguladığımız zaman sadece cevap kağıtlarının bulunduğu kutuları açıyoruz. Farklılık oluşturmuş oluyoruz, diğerlerini açmadığımız için kutuları daha hızlı ayrıştırabiliyoruz. Adaylara daha çabuk sınav sonuçlarını bildirmek için bunun bir hafta kadar avantaj sağlayacağını düşünüyoruz. İşimizi çok kolaylaştırıyor. Adaylara da zaman olarak avantaj sağlıyor.''

  Cevap kağıtlarını kırmızı kutu ile taşıma uygulamasını geçen sene en son yapılan ALES ve ÜDS'de uyguladıklarını bildiren Demir, bunda son derece başarılı olduklarını ve bundan sonraki tüm sınavlarda da uygulayacaklarını belirtti.

  Sınava ilişkin tüm hazırlıkların seyrinde gittiğini, bir aksiliğin söz konusu olmadığını vurgulayan Demir, ''YGS'yi tüm Türkiye'de 6 bin 400 binada, 98 bin salonda yapmak için hazırlıklarımız tamam'' dedi.

  Demir, sınava 1 milyon 837 bin 740 adayın gireceğini, 57 bin 744 adayın sınavsız geçiş için başvurduğunu ve böylece toplam 1 milyon 900 bine yakın adayın sınava katılacağı bilgisini verdi.

  ''İnternet üzerinden dilekçe başvurusunu yapacağız''

  ÖSYM'ye, internet üzerinden adayların dilekçe başvurusu gönderebilmelerini bu sene mutlaka yapmaları gerektiğini ifade eden Demir, ''O bir yazılım konusu, çalışılıyor. Ümit ederim LYS'deki başvuru kılavuzunda, biz artık kağıtta başvuru dilekçesini kaldırırız. Adaylar online olarak bize itirazlarını yaparlar, zaten cevapları elektronik olarak veriliyor'' dedi.

  Elektronik sınava da değinen Demir, şu bilgiyi verdi:

  ''Bu konuyla ilgili yazılım grubumuz çalışıyor. Soru havuzu oluşturma çalışmalarımız var. Orada yoğun çalışıyoruz. Farklı alanlarda soru havuzu oluşturmak için neredeyse her hafta sonu Türkiye'nin değişik yerlerinden davet ettiğimiz akademisyenlere soruları yazdırıyoruz. Orada bir birikim oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu yönetecek yazılımı ve arkasından da elektronik sınavı yapmayı planlıyoruz. Çok denenmesi gereken bir şey. Ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin bir şey söylemek erken. Önce mevcut sorularla deneme sınavı yapacağız, ardından küçük sınavlarla deneme yapacağız, arkasından onu devreye alacağız, zaman isteyen bir konu.''

  ''Bilgilendirme toplantıları çok faydalı''

  ÖSYM'nin bazı illerde düzenlediği YGS bilgilendirme toplantılarının nasıl gittiği sorusuna karşılık Demir, bu toplantıların sınav merkezi yöneticileri denilen, illerdeki sınavı organize eden kişilerle yapılan toplantılar olduğunu ifade etti.

  Geçen sene bu toplantıyı Ankara'da yaptıklarını, bu yıl Sivas, Samsun, Bursa, Şanlıurfa ve İzmir'de yapma kararı aldıklarını bildiren Demir, şöyle dedi:

  ''Faydalı bir sonuç aldık. Sınav öncesi arkadaşlarla görüşerek zaman çizelgesini konuşuyoruz. Sınav evrakını ne zaman göndereceğiz, saklama merkezlerinden sabah sınav evrakı binalara nasıl taşınacak, binalarda sorumluların yapması gereken konular gibi bütün bu konuları gözden geçirdiğimizde arkadaşların sınavı yapma ve sınavı organize etme özeni daha da iyi oluyor.''

  AA - haber7.com
   
 3. t

  tuana Yeni Üye

  2012 PMYO sınavına ait giriş şartlarının açıklanmasıyla detaylar netlik kazanmaya başladı. Bu sene yapılan en büyük değişiklikler;

  PMYO Başvuru puanının 270 olarak açıklanması, önceki yıllarda 300 açıklanıp 280'e düşürülüyordu. Güzel bir gelişme adayların kafalarında soru işaretlerinin oluşmasına engel olacaktır.
  PMYO Başvuruları önceden sadece ikamet edilen ilin bağlı olduğu PMYO ya yapılıyordu. Bu sene yapılan değişiklikle isteyen istediği PMYO başvuru merkezinden başvuru yapıp o PMYO da mülakat sınavına girebilecektir.
  Resmi açıklama;
  İnternetten ön başvuru yapan adayların 30 Nisan - 11 Mayıs 2012 tarihleri arasında sınav merkezlerine bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Adaylar herhangi bir başvuru merkezinden başvuru yapabilirler. Adaylar başvurdukları bölge merkezinde Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavlarına girmek zorundadırlar. İnternet üzerinden ön başvurusunu yapan, ancak belirlenen şartları taşımayan ve belirlenen tarihler arasında başvuru merkezlerine şahsen başvuru ve evrak teslimi için gelmeyen adayların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden yapılan ön başvuru müracaat sayılmaz.
   
 4. c

  canay Yeni Üye

  2012 Polis Meslek Yüksekokulları başvuru ve giriş şartları bugün açıklandı. Polis olmak isteyenlere hayırlı olsun.Başvuru tarihleri, başvuru puanları, başvuru evrakları ve internet başvuruları ile ilgili tüm detaylar yazımızın devamında.

  2012 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI GİRİŞ SINAVLARI


  Polis Meslek Yüksekokulları; Emniyet Teşkilatının "Polis Memuru" ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim yapan, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı parasız yatılı ve resmi üniformalı yüksek öğretim kurumlarıdır.

  2012 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR a) T.C. vatandaşı olmak, b) Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4.sınıfta okuyor olmak, c) Herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak, ç) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2012 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az 270 puan almış olmak,
  d) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit ve Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2012 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş sınavından, (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (140.000) puan almış olmak,
  e)18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim tarihi itibariyle (1 Ekim 2012) 18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmamış erkek adaylar için 24 yaşından gün almamış olmak (01 Ekim 1989 - 01 Ekim 1994 tarihleri arasında doğmuş olmak), askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 26 yaşından gün almamış olmak (01 Ekim 1987-01 Ekim 1994 tarihleri arasında doğmuş olmak) ,
  f) Bayanlar için 165 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil ) ile 27 (dahil) arasında olmak,
  g) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,
  ğ) Başvuru öncesi ve başvuru sırasında, genelev, birleşme evi, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde aracılık ve bekleyicilik türünden bir işi bulunmamak, genel ahlaka aykırı oyun temsil, film, video bant, teyp kaseti, vcd, şarkı sözü ve teknolojinin gelişimi ile ortaya çıkan zararlı yayın, yayım ve benzeri işlerde çalışmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle hakkında herhangi bir adli veya idari kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak, bu sayılan fiillerden herhangi birinin uzlaşma yoluyla sonuçlandırılmamış veya bu fillerden herhangi birisi ile ilgili olarak mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak ya da başka bir tedbire çevrilmemiş olmak,
  h) Kasten işlenen ve Türk Ceza Kanunundaki suçun ilgili maddesinde suçun ceza üst sınırı en az 1 yıl hapis cezası olan suçlar ile Devlet Memurları Kanununun 48/A-5 maddesinde ismen sayılan suçlardan dolayı,
  1- Affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa dahi mahkûmiyeti bulunmamak, (Adli Para Cezası dahil)
  2- Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak,
  3- Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak,
  4- Kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,
  ı) (ğ) ve (h) bentlerinde sayılan şartlar adayın eşinde de aranır,
  i) Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak,
  j) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
  k) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  l) Askerlikle ilişiği bulunmamak,
  m) Sağlık şartları Yönetmeliği hükümleri hariç herhangi bir nedenle Polis Meslek Yüksekokulundan çıkarılmamış olmak,
  n) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,

  şartları aranır.


  BAŞVURU ŞEKLİ İnternet Üzerinden Ön Başvuru
  Polis Meslek Yüksek Okullarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar YGS sonuçları açıklandıktan sonra http://pmyo.pa.edu.tr adresinden 25 Nisan - 11 Mayıs 2012 tarihleri arasında ön başvuru yapacaklardır.


  Şahsen Başvuru ve Evrak Teslimi

  İnternetten ön başvuru yapan adayların 30 Nisan - 11 Mayıs 2012 tarihleri arasında başvuru merkezlerine bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Adaylar herhangi bir başvuru merkezinden başvuru yapabilirler. Adaylar başvurdukları başvuru merkezinde Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavlarına girmek zorundadırlar. İnternet üzerinden ön başvurusunu yapan, ancak belirlenen şartları taşımayan ve belirlenen tarihler arasında başvuru merkezlerine şahsen başvuru ve evrak teslimi için gelmeyen adayların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden yapılan ön başvuru müracaat sayılmaz.


  BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER

  1-Adaylar başvuru esnasında Nüfus Cüzdanı ibraz etmek zorundadırlar. (Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Numaralı olacaktır.)
  2-Sınav Başvuru dilekçesi (resmi siteden alınacaktır)
  3-Aday Tanıma Bilgi Formu (resmi siteden alınacaktır)
  4-Başvuru ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
  5-Lise mezunu olanlar Lise Diploması veya Mezuniyet Çıkış Belgesinin aslı ile birlikte fotokopisini veya tasdikli örneğini getireceklerdir. Lise 4. sınıfta öğrenim görenler ise okudukları Okul Müdürlüklerinden Başvuru Dilekçesindeki Öğrenim Bilgileri bölümün onaylatacaktır. (Yüksekokul mezunu veya Yüksekokulda öğrenim görenler lise diplomalarını temin edememeleri halinde, Yüksekokul Müdürlüklerinden Lise Diplomalarının tasdikli sureti istenilecektir. Ancak bu adaylar yazılı sınavda başarılı olmaları halinde eğitim-öğretim döneminin başlangıcına kadar Lise Diplomalarının aslını teslim etmek zorundadırlar. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ortaöğretim kurumlarınca Türkçe olarak tanzim edilen diploma ve diğer öğrenim belgeleri kabul edilerek herhangi bir denklik belgesi istenilmeyecektir.)
  6-16/7/1982 tarihli ve 8/5105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun olarak son 1 yıl içerisinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf (zarf içerisine koyulacaktır),
  7-Yaş tashihi yaptıran adaylar yaş tashihi ile ilgili mahkeme kararının aslı ve fotokopisi,
  8-Askerlik hizmetini yapan Adaylar için "Askerlik Terhis Belgesi" aslı ve fotokopisi,
  9-Emniyet Teşkilatı Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş ve çocuklarından Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı'ndan alınan "Şehitlik veya Vazife Malullük Belgesi" aslı ve fotokopisi istenir. (Son bir Yıl içerisinde alınan belgeler geçerlidir.)
  NOT: Aslı ve fotokopisi istenen belgelerin asılları adaylarda kalacak olup fotokopileri alınacaktır. Ayrıca, geçmiş yıllarda Polis Meslek Yüksekokullarında Sağlık Şartları nedeniyle çıkarılanlar ile PMYO Sınavlarına girmiş ve kaybetmiş adaylar, şartları taşıması halinde yeniden başvuruda bulunabilirler.

  AŞAĞIDAKİ DURUMLAR DA DAHİL ADAYLARIN YATIRMIŞ OLDUKLARI BAŞVURU ÜCRETLERİ HİÇ BİR ŞEKİLDE GERİ ÖDENMEZ

  a) Ön Başvurusunu yaptığı halde evraklarını belirtilen sürede teslim etmeyen,
  b) Başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan,
  c) Sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı veya yazılı sınavda başarısız olan,
  d) Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran,
  e) Sınav ücretini kendi adına yatırmayan,


  İNTERNETTEN ÖN BAŞVURU TARİHLERİ:
  YGS sonuçları açıklandıktan sonra 25 Nisan -11 Mayıs 2012 tarihleri arasında,

  BAŞVURU MERKEZLERİNE ŞAHSEN BAŞVURU TARİHLERİ:
  30 Nisan -11 Mayıs tarihleri arasında (1 Mayıs ve 6 Mayıs tarihleri hariç)

  BAŞVURU ÜCRETİ: 50 ¨ (Elli Türk Lirası).
  BAŞVURU ÜCRETİ İÇİN HESAP NUMARASI:
  Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi TR530001200938500080000015 hesap numarasına 30 Nisan 11 Mayıs tarihleri arasında yatırılacaktır.


  ADAY DEĞERLENDİRME VE SEÇME SINAVI TARİHLERİ:
  21 Mayıs - 02 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. ( 27 Mayıs hariç )

  YAZILI SINAVIN TARİHİ: 01 TEMMUZ 2012 ( Pazar Günü)

  YAZILI SINAVIN İÇERİĞİ:
  Yazılı Sınavda Adaylara orta öğretim düzeyinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Bölümlerinden oluşan 120 sorulu bir test uygulanacaktır. Testteki Konular ve Ağırlıkları;
  Genel Yetenek: Türkçe (%30), Matematik (%30),
  Genel Kültür: Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi (%10), Türkiye ve Dünya Coğrafyası(%10), Temel Yurttaşlık Bilgisi (%10), Güncel ve Kültürel Konular (%10),

  İRTİBAT ADRESİ:
  Polis Akademisi Başkanlığı PMYO Şube Müdürlüğü
  Gölbaşı/ANKARA
  TEL : (0312) 412 54 00


  2012 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU SINAVLARI
  BAŞVURU MERKEZLERİ


  POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
  Polis Akademisi Başkanlığı
  Gölbaşı / ANKARA 06830
  Tel:0 312 412 54 00
  Fax: 0 312 499 70 33
  A.GAFFAR OKKAN PMYO
  Silvan Yolu
  DİYARBAKIR 21000
  Tel: 0 412 326 12 51 - 53
  Fax:0 412 326 10 65
  AFYONKARAHİSAR PMYO
  Hasan Karaağaç Mah. İzmir Karayolu
  AFYONKARAHİSAR 03100
  Tel: 0 272 213 17 42
  Fax: 0 272 213 44 90
  AKSARAY PMYO
  Konya Yolu Üzeri
  AKSARAY 68100
  Tel: 0 382 215 34 30 - 31
  Fax: 0 382 215 38 38
  ADANA KEMAL SERHADLI PMYO
  Yaşar Doğu Cad.
  Yüreğir / ADANA 01330
  Tel: 0 322 346 09 67 - 68
  Fax: 0 322 346 0969
  BALIKESİR PMYO
  Pamukçu Kasabası İzmir Yolu
  Pamukçu / BALIKESİR 10140
  Tel: 0 266 257 11 92 - 93
  Fax: 0 266 257 11 95
  ERZURUM PMYO
  Atatürk Bulvarı
  Palandöken / ERZURUM 25070
  Tel: 0 442 315 72 87
  Fax: 0 442 315 26 69
  ELAZIĞ Z.AĞAR PMYO
  Üniversite Mah. Hulusi Sayın Cad.
  ELAZIĞ 23100
  TEL: 0 424 247 69 20 - 21
  Fax: 0 424 247 69 22
  GAZİANTEP PMYO
  Güven Evler Mah. Ahmet Yesevi Cad.
  Şehit Kamil / GAZİANTEP 27060
  Tel: 0 342 321 06 38 - 39
  Fax: 0 342 321 36 55
  HATAY PMYO
  İskenderun Karayolu Üzeri
  HATAY 31100
  Tel: 0 326 267 33 89
  Fax: 0 326 267 33 58
  İSTANBUL Ş.BALCI PMYO
  Şenlik Köy Mah. Eski Halkalı Cad.
  Florya / İSTANBUL 34153
  Tel: 0 212 624 32 92
  Fax: 0 212 425 01 94
  İZMİR R.ÜNSAL PMYO
  Menderes Cad..
  Şirinyer / İZMİR 35120
  Tel: 0 232 487 13 45
  Fax: 0 232 487 37 52
  KAYSERİ PMYO
  Erkilet Bulvarı
  Kocasinan / KAYSERİ 38090
  Tel: 0 352 351 02 1 3 -14
  Fax: 0 352 351 02 15
  KASTAMONU PMYO
  Saraçlar Mah. Huzurevi Cad.
  KASTAMONU 37100
  Tel: 0 366 212 48 35
  Fax: 0 366 215 24 26
  KIRIKKALE PMYO
  Erenler Mah.Şht. Onbaşı Murat SITKI Cad.
  Yahşihan / KIRIKKALE
  Tel: 0 318 224 68 75 -76
  Fax: 0 318 224 68 74
  KONYA EREĞLİ PMYO
  Toros Mah.
  Ereğli / KONYA 42320
  Tel: 0 332 712 45 46
  Fax: 0 332 712 37 57
  MALATYA PMYO
  Ankara Asfaltı
  MALATYA 44110
  Tel: 0 422 238 00 01 - 02
  Fax: 0 422 238 00 04
  NİĞDE PMYO
  Hıdırlık Mevki Kayseri Adana Karayolu
  NİĞDE 51100
  Tel: 0 388 233 04 01 -02 -03
  Fax: 0 388 232 04 00
  SAMSUN 19 MAYIS PMYO
  Bafra Karayolu Üzeri
  SAMSUN 55290
  Tel: 0 362 467 15 80 - 81
  Fax: 0 362 467 15 83
  TRABZON PMYO
  Yalı Mah. Polis Okulu Cad.
  Pelitli / TRABZON 61010
  Tel: 0 462 334 35 93
  Fax: 0 462 334 30 29
  YOZGAT PMYO
  Fatih Mah. Çamlık Mevki
  YOZGAT 66100
  Tel: 0 354 212 50 90
  Fax: 0 354 212 01 18
   
 5. bence bu yıl puanları düşürebilirler:cool:
   
 6. M

  Misafir Misafir

  ben ygsdn 269.625 aldım polisliğin barajını geçemedim umarım düşürüler 260'a
   
 7. M

  Misafir Misafir

  ne olur d,şşün bnde 267 de kaldım sınaw gerçekden çoook zordu
   
 8. M

  Misafir Misafir

  bende 269.55 de takıldım. puanları 269 yapsınlar da girelim. :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş