1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pmyo Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Konu, 'Kurumlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Pmyo Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekli ? ,
  Pmyo Başvuru için Gerekli Belgeler Nelerdir ?

  Pmyo Başvuru Gerekli Belgeler

  1- Başvuru dosyası, ( Sınav ücretini yatırıldığına dair Banka Dekontunun ibrazı halinde Başvuru Merkezlerinden verilecektir. )

  2- Başvuru dilekçesi, ( Sınav dosyasının içerisinde mevcuttur. )

  3- Sınav ücretini yatırıldığına dair Banka Dekontu, ( Banka hesap numarası ve sınav ücreti aşağıda belirtilmiştir. )

  4-Nüfus cüzdanı aslı ile birlikte fotokopisi veya noterden tasdikli örneği,

  5-Lise Diploması veya çıkış belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi veya noterden tasdikli örneği, (Yüksek okul mezunu veya yüksek okulda öğrenim görenler lise diplomalarını temin edememeleri halinde, yüksek okul müdürlüklerinden lise diplomalarının tasdikli suretini veya mezun oldukları liseden, mezun oldukları bölümü belirtir belge istenilecektir. Ancak, bu adaylar yazılı sınavında başarılı olmaları halinde okula kayıt esnasında lise diplomalarının aslını ibraz etmek zorundadırlar.)
  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ortaöğretim kurumlarınca Türkçe olarak tanzim edilen diploma ve diğer öğrenim belgeleri kabul edilerek herhangi bir denklik belgesi istenilmeyecektir.

  6- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmeliğin 5 inci ve 10 uncu maddelerinde belirtilen hususlara uygun son bir yıl içerisinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf, (Fotoğrafların arkasına tc kimlik no, ad, soyad yazılacak ve zarf içerisinde teslim edilecektir.)

  7- İkametgah belgesi,

  8-2007 Yılı ÖSS sonuç belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi veya noterden tasdikli örneği, (Başvuru tarihi itibariyle ÖSS sonuç belgesi eline ulaşmayan adaylardan, kendisine ait ÖSS sonuç belgesini gösterir internet çıktısı üzerindeki bilgilerin doğru olduğuna dair aday tarafından altının imzalanması şartıyla ÖSS sonuç belgesi yerine kabul edilecektir. Ancak, bu adaylar yazılı sınavında başarılı olmaları halinde okula kayıt esnasında ÖSS sonuç belgesinin aslını ibraz etmek zorundadırlar.)

  9- Vukuatlı nüfus kayıt örneği,

  10- Kendisinin ve evli ise eşinin adli sicil belgeleri (Adli sicil kaydı bulunanlar ilgili mahkeme kararını ibraz edeceklerdir),

  11- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan, başvuru esnasında "Askerlik Terhis Belgesi" aslı ile birlikte fotokopisi veya noterden tasdikli örneği,

  12- Askerlik hizmetini yapmamış 2 yıllık veya 4 yıllık fakülte mezunu adayların 1111 Sayılı Askerlik Kanunu gereğince askerlik tecil işlemleri yapılamayacağından, bu durumdaki adayların başvuruları ancak 2009 yılı temmuz ayı sonuna kadar tecil belgesi getirmeleri halinde kabul edilecektir,
  Tecil belgesi getirmeyen ve başvuru esnasında yüksek okul veya fakülte mezunu olduğunu beyan etmeyen adayların daha sonra yazılı sınavında başarılı olmaları halinde geçici kayıtları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi Polis Meslek Yüksek Okulundan ilişikleri kesilir.
  Askerlik hizmetini yapmamış diğer adaylardan ise yazılı sınavda başarılı olmaları halinde Polis Meslek Yüksek Okuluna kayıt esnasında bağlı bulunduğu askerlik şubesinden "Polis Meslek Yüksek Okuluna kayıt olmasında askerlik yönünden sakınca yoktur" ibareli belge veya Tecil Belgesi,(Sınavlarda başarılı olan askerliğini yapmayan 1985 doğumlu erkek adaylardan istenilecektir.)

  13- Evli ise evlenme cüzdanı aslı ve fotokopisi veya noterden tasdikli örneği,


  Ayrıca Emniyet Teşkilatı Şehit ve Vazife Malulü eş ve çocuklarından Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığından alınan "Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve Polis Meslek Yüksek Okullarına Giriş için Vazife Malullüğü Aylığı Bağlananlara verilen belge istenir. (Son bir yılda alınan belgeler geçerlidir.)

  DİKKAT : Ön başvurusunu yapıp ta evraklarını belirtilen sürede teslim etmeyen, başvurusunu yapmayan veya yapamayan, yada başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, mülakat (değerlendirme) ve yazılı sınavda başarısız olan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran veya sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları sınav ücreti geri verilmez. Hiç bir surette sınav ücreti iade edilmeyeceğinden, adayların mağdur olmamaları için başvuru şartlarını çok iyi inceleyerek, şartları taşımaları halinde sınav ücretini yatırmaları gerekir.


  BAŞVURULARI KABUL EDİLEN VE EDİLMEYEN LİSE TÜRLERİ: 4652 Sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu'nun 10. Maddesi ve Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 5. maddesine göre başvurusu kabul edilen ve edilmeyen okulların listesi aşağıda belirtilmiştir.
   
 2. F

  Fıstık Yeni Üye

  PMYO için belgeleri tam hazırlayın sıra olabiliyor tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalabilirsiniz
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  2016 Yılında PMYO biraz daha farklı bir yapıya bürünecek bekleyin ve görün.
  PMYO.jpg
   
  Venom bunu beğendi.
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bu yolda basvuru yapicaklar icin cok guzel bir bilgilendirme konusu olmus.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş