1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Plastiklerin Başlıca Kullanım Alanları

Konu, 'Her Telden' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

 1. k

  kiraz Yeni Üye

  Plastiklerin Kullanım Alanları Nerelerdir
  Plastikler nerelerde kullanılır,
  Plastiklerin Başlıca Kullanım Alanları ,

  Plastiklerin başlıca kullanım alanları evlerdir; evimizde çevremize bir göz atınca günümüzde plastiklerin ne kadar yaygın olarak kullanıldığını hemen görürüz. Banyoda ve mutfakta kullandığımız bir çok plastik eşyanın yanı sıra, elektrikli süpürgeden buzdolabına, telefondan televizyona kadar birçok elektrikli ev aletinde plastik parçalar bulunur. Aynca her türlü ambalajlama işinde çok büyük miktarlarda plastik kullanılır.

  [​IMG]

  Plastiklerin sanayideki kullanım alanları bu kadar açıkça görülmemekle birlikte, en az bunlar kadar önemlidir. Hemen hemen her tür sanayi ürününün şu ya da bu parçası plastikten yapılır. Günümüzde hiçbir sanayi dalı plastik kullanmadan çalışamaz. Makine sanayisinde kullanılan plastikler az miktarda üretilen özel plastiklerdir. Bunların üstün özellikleri mühendislik tasarımlarında önemli bir rol oynamalarını sağlar. Örneğin motorlu taşıtların elektrikli parçalan ve kablo donanımları, mekanik parçalan, döşemeleri, iç doğramalan, denetim panolan ve başka birçok parçasının yapımında plastikler kullanılır. Tıpta, cerrahide ve dişçilikte de plastikler gittikçe artan miktarlarda kullanılmaktadır.
  Toplam plastik üretiminin yaklaşık üçte birini kullanan ambalaj sanayisi plastik tüketiminde ilk sırayı alır. Onu, toplam üretimin dörtte birini kullanan inşaat sanayisi izler. Yapılarda kullanılan taban döşeme, duvar kaplama, ara bölme, elektrik yalıtım ve ısı yalıtım malzemelerinin, kapı tokmağı, pencere çerçevesi, oluk ve pis su borulannın çoğu plastiktendir.

  [​IMG]
   
 2. E

  Elma Yeni Üye

  Plastikleri hayatınızdan çıkarın ve tupperware kullanın
   
 3. M

  Misafir Misafir

  hayatımızın her yeri plastik oldu. gıda madddelerinden bir an önce çıkartmak lazım
   
 4. S

  Sinel Yeni Üye

  Plastikler hayatımızın büyük bir bölümünde var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş