1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pınar Kür Biyografi-Pınar Kür Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  1945’de Bursa’da doğan Pınar Kür 1979-1995 yılları arasında Istanbul Üniversitesi’nde okutman olarak çalıştı.  İlk romanı “Yarın Yarın”la edebiyatçı kimliğiyle okurla buluşan Kür’ün bu eseri bazı eleştirmenler tarafından ilk Türkçe üst kurmaca metni olarak nitelendirilen “Bir Cinayet Romanı” (1989) ve “Sonuncu Sonbahar” (1993) romanlarıyla devam etti. İngiliz ve Fransız edebiyatının pek çok nitelikli eserini Türkçeye kazandırmış bir çevirmen olan Kür`ün editörlüğünü üstlendiği dünya edebiyatı seçkisi “Short Fiction in English” Ekim 2001’de Istanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlandı.  Pınar Kür 1996’dan bu yana Istanbul Bilgi Üniversitesi Medya İletişim Bölümü’nün öğretim kadrosunda görev yapmaktadır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  bitmeyen ask, asilacak kadin, yarin yarin gibi kitaplarin yazari
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  aileden edebiyatçı. annesi yazar ismet kür, teyzesi yazar halide nusret zorlutuna, teyze kızı yazar emine ışınsu. annesi kendisinden bin kat daha yetenekli bir romancıdır. ama çok az yazmıştır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş