1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pilot Olmak İçin Neler Gerekli ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Pilot Nasıl Olunur ? ,
  Pilot Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir ? ,
  Pilot Olmak İçin Hangi Okulda Okumak Lazım ? ,
  Pilot Olmak İçin Neler Gerekli ,


  Türkiyedeki uçuş okulları Tükiyeninde üye olduğu uluslar arası sivil havacılık komutesi şartlarına uygun hareket etmek zorunda,bu şartların denetimi ise sivil havacılık güvenliğince yapılmakta.

  Pilot olmak isteyenler, uçuş okullarında gerekli eğitimi aldıktan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavlara katılıyor. Bir pilot adayının, Ticari Pilot Lisansı (CPL) için 9 dersten, Aletli Uçuş Yetkisi (IR) için 7 dersten, Havayolu Nakliye Pilot Lisansı (ATPL) için 14 dersten sınava girerek başarılı olması gerekiyor.Her dersten en fazla 4 kez sınava girme hakkına sahip pilot adaylarının, bu sınavları 18 ay içinde tamamlaması gerekiyor.

  Pilot adayları, bilgisayarın otomatik olarak seçtiği birbirinden farklı sorularla karşılaşıyor. Pilot adayının sorulara verdiği cevaplar anında kayıt altına alınıyor ve ders notu bilgisayar tarafından otomatik olarak hesaplanıyor.

  Pilot adaylarının lisanslarını alabilmesi için sadece teorik eğitimi ve ardından gerçekleştirilen pilot sınavında başarılı olması yeterli olmuyor. Bunların yanı sıra uçuş eğitimini tamamlaması ve uçuş yetenek testinden de başarılı olması gerekiyor.
  [​IMG]
   
 2. M

  Misafir Misafir

  hangi okula gitmemiz geekir?
   
 3. M

  Misafir Misafir

  aynen kardeşim bnm hangi üniversitede okumam lazım lys den kaç puan almam lazım yoksa saddce parayı basanmı pilotluk eğitimi alabilir
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavlara katılmanız gerekiyor, özel yerlerde var Pilotluk ciddi iş doğru alanı seçerseniz iyi kazanırsınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş