1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peynir Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Her evin buzdolabında mutlaka bulunan kahvaltının en güzel parçalarından biri olan peyniri alırken nelere dikkat etmeliyiz gelin bir göz atalım.

  Enerji bakımından yüksek olan peynirde protein, kalsiyum ve b2 vitamini bol bulunur. Her peynirin yağ oranı farklıdır. Her peynir aynı değildir. Kimi çabuk bozulur, kimi hemen küflenir.

  Eğer tenekeden beyaz peynir çıkartıyorsanız tenekenin kanarısının lake olduğundan emin olunuz . Eğer aldığınız peynir tenekesinde pas yada delik bir bölüm görürseniz hemen iade etmelisiniz. Aldığınız tenekedeki peynirden biraz keserek tadını test ediniz. Peynirin yapısı lekesiz, deliksiz ve çatlaksız olduğundan emin olunuz.

  Alacağınız peynirin kuru, yada çok yumuşak olmamasına dikkat etmelisiniz. Ve beyaz peynir kesinlikle sünger gibi olmamalı. Elinize aldığınız peynir ufalanarak dökülüyorsa peynirde bir sorun var demektir.


  [​IMG]
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Teneke peynirlerin zaten tadı kireç gibi, bulunduğunuz bölgede iyi bir mandıra varsa yada bu işi yapan süt ürünleri satan şarküteriler oraları tercih etmelisiniz.
   
 3. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  O kadar sahte ürün piyasada dolanmakta ki, inananın şarküterilere girerken ne denli kararsız ve karamsar kaldığımı anlatamam.
   
 4. Netice

  Netice Yeni Üye

  peyniri güvenilir yerden almak çok önemli
   
 5. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Aynen peynir alırken güvenilir bir şarküteri tercih edilmeli. Benim ailem küçüklüğümden beri güvendikleri köylülerden peynir temin ediyorlar. Temin edebiliyorsanız köylülerden temin edin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş