1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peygamberimiz Hz. Muhammedin Boyu

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında abdulkadir tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abdulkadir Yeni Üye

  Hz. Muhammed Sav.Boyu ne kadardı, Peygamberimizin boyu uzun mu kısamıydı?


  Peygamberimiz resminin yapılmasını hiç bir zaman yaptırmamış bunada şiddetle karşı çıkmıştır. İnsanoğlundaki tapınma içgüdüsünü şeytan çok iyi kullanarak zamanla olguları amaçları dışına taşımakta ve hayal aleminde olmadık kudsiyetler icad ettirmektedirler. Toplumlar kendileri gibi insan olan liderlerini yada düşünürlerini zaman aşımında kutsallığa ilahlığa gidecek kadar yüzeltmektedirler.

  Peygamberimiz tek başına yürüdüğü zaman orta boyluluğa nisbet edilirdi. Bununla beraber bir kimse uzun boylu sayıldığı halde Hazreti Peygamber ile yürüdüğünde mutlaka Hazreti Peygamber ondan uzun görünürdü. Bazen iki uzun boylu kişi kollarına girerdi ve Hazreti Peygamber onlardan daha uzun görünürdü. Onlar Hazreti Peygamberden ayrıldıkları zaman kendilerine uzun boylu denirdi ve Hazreti Peygamber de orta boylu diye vasfedilirdi. Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur;Hayrın tamamı orta boyluluktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kişinin boyunun uzun kısa olması cenabı Allah'ın verdiği bir nimettir, bundan hayır yada hayırsızlık aramak Allah'ın resulüne ait bir söz değildir. Sosyal yaşamda en çok rahat edilecek durum ne kısa ne uzun ortası iyidir denilebilir tabiki de.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş