1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peygamber Efendimizin sağlıkla ilgili hadisi hakkında kompozisyon

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında elmakurdu tarafından paylaşıldı.

 1. e

  elmakurdu Yeni Üye

  Sağlıkla ilgili kompozisyon örneği


  "Sağlıklı mümin, hastalıklı müminden daha iyi, daha üstün ve Allah'a daha sevimlidir" hadisiyle ilgili kompozisyon


  Peygamber efendimiz pekçok hadisi şerifinde sağlık ve sağlığın önemini belirtmiştir. Sağlıklı insanın Allah katında daha kıymetli olduğunu söylemiş ve insanların mutlaka sağlığına dikkat etmeleri gerektiğini duyurmuştur.

  Sağlık insanların en önemli hazinesidir. Sağlığımızı korumalı, sağlıklı yaşamak için bize zarar verecek her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmalıyız, spor yapmalı, çok yemekten kaçınmalıyız. Bunların yanında düzenli uyku, düzenli beslenme ve temizlik sağlığımız açısından çok önemlidir. İnsanlar sağlıklı yaşamak için bunlara dikkat etmeli ama buna rağmen Allahtan gelen hastalıkları da tedavi yoluna gitmelidirler. Yine Peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur “Ey Allah'ın kulları tedavi olunuz! Çünkü yüce Allah, ölüm ve ihtiyarlıktan başka şifasını vermediği hiçbir hastalık yaratmamıştır” Yani demek istemiştir ki Allah’tan gelen her derdin bir çaresi vardır ve insanlar bu hastalıklardan kurtulmak için tedavi olmalıdırlar. Bu benim kaderim deyip hastalığı kabullenmek yerine o hastalıkla mücadele etmek en hayırlısıdır.

  Güzel bir hayat sürmek ilk yapmamız gereken sağlığımıza dikkat etmektir. Bize zarar vereceğini bildiğimiz şeylerden uzak durmalı, sonradan pişman olacağımız şeyler yaparak sağlığımızı tehlikeye atmamalıyız. Çünkü unutmamalıyız ki her işin başı sağlıktır.
  A. Melisa Bağcı
  Niyazusta İlköğretim Okulu
   
 2. E

  Elma Yeni Üye

  Sağlıkla ilgili hadislerin kompozisyon haline getirilmesi gerçekten çok güzel
   
 3. M

  Misafir Misafir

 4. M

  Misafir Misafir

  saol melis bana yardımcı oldu :):)
   
 5. z

  ziyaretçi Misafir

  Efendimizden sağlıkla ilgili güzel sözler duymak ferahlattı beni de
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş