1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peygamber Efendimizin Kalbinin Ameliyatı

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdullah Bin Murat tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Bin Murat Yeni Üye

  Peygamber Efendimiz Ameliyat Olmuş Mudur
  Peygamber Efendimizin Ameliyatı Sırasında Yaşadıkları

  Peygamber Efendimiz (SAV) hayatı boyunca iki kez ameliyat olmuştur. Birincisi 10 yaşında iken ikincisi ise Miraca çıkmadan evvel. Bu konudaki bilgilerimiz sahabilerin söyledikleriyle sınırlıdır.

  Peygamber Efendimizin ameliyatı konusunda bazı kaynakların Ebû Hüreyre'den naklen verdikleri bigiye göre, bu manevî ve meleklerin iştirakı ile olan "Kalb Ameliyatı" sırasında, Sevgili Peygamberimiz'in "Hiç acı duymamıştım" buyurduğu da haber verilmektedir...

  Ayrıca denilmektedir ki: "...Kalbimi yardıktan sonra: "Kin ve hasedle ilgili bütün duyguları çıkar at!" dedi. O da kan pıhtısına benzer bir şey çıkarıp attı... Sonra yine dedi ki: "Şefkat ve merhamet duygularını kalbine iyice yerleştir!" O da kalbime gümüş renginde bembeyaz şeyler koydu. Sonra: "Haydi geçmiş olsun, mübarek olsun!" diyerek gittiler... Ben de o günden sonra herkese karşı daha şefkatli ve daha merhametli oldum... Küçük büyük herkesi sevdim..."

  Bu konuda imâm Beyhakî diyor ki: "ihtimaldir ki Resûlüllah Efendimizin göğsünün yarılması mucizeleri, birkaç defa vâki olmuştur.

  Birincisi süt annesi Halîme'nin yanında iken,

  ikincisi peygamber olarak gönderildiği sırada,

  üçüncüsü de Mîrâc gecesi'nde olmuştur..."
   
 2. N

  Naime Yeni Üye

  O dönemde ameliyatın olmasına çok şaşırdım doğrusu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş