1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peygamber Efendimizin Hikayeleri "Yüzükteki Yazı"

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında çigdemyasmin tarafından paylaşıldı.

 1. çigdemyasmin

  çigdemyasmin Yeni Üye

  Yüzükteki Yazı Ebu Bekir
  Peygamber Efendimiz ve Ebu Bekir
  Peygamber Efendimiz ile ilgili hikayeler

  Peygamber efendimizle ilgili bir kaç hikaye okudum hepsi birbirinden güzel ve ders verici bu güzel hikayeleri siz Yaşam ve Sağlık dostlarıyla ve misafirlerimizlede paylaşmak istedim umarım ilgiyle okursunuz.

  Efendimiz Sallahu aleyhi veselleme bir yüzük hediye geldi. Hazreti Ebu Bekire r.a. verdi:

  Ya Atik! Bu yüzüğü bir kuyumcuya ***ür de "lâ ilâhe illâllah" yazdır buyurdu. Hazreti Ebu Bekir r.a.yüzüğü kuyumcuya ***ürüp üzerine "Lâ ilâhe illallah Muhammemmedürresûlüllah" yazdırdı.

  Halbuki Rasûlullah böyle emretmemişti ama, O Allah ismi şerifinin peygamberimizden ayrılmasını arzu etmemişti, onun için böyle yazdırdı. Hazreti Ebu Bekir yüzüğü kuyumcudan alıp Resûlüllahın huzuruna gelirken, Hak Teâlâ, Cebrail aleyhisselama :

  Yetiş, habibimin yüzüğüne Ebu Bekir ismini de yaz. Çünkü o Benim ismimi habibimin isminden ayırmayı uygun bulmadı, ben de onun ismini habibimin isminden ayırmayı uygun bulmam,buyurdu. Cebrail aleyhisselam derhal yetişti ve Hazreti Ebu Bekirin elindeki yüzüğe " Ebu Bekir Sıddık" yazdı. Hazreti Ebu Beki,r Huzur-u Saadete girip yüzüğü teslim etti. Okuduklarında: "Lâ ilahe illallah Muhammedürresûlüllah, Ebu Bekir Sıddık" yazılı olduğunu görüp Hazreti Ebu Bekirden bu şekilde yazılmasının hikmetini sordular.

  Hazreti Ebu Bekir r.a. yüzüğün üzerinde kendi isminin olduğunu bilmiyordu. Çok utandı, kızardı ve başını önüne eğdi terlemeye başladı. Orada Allahın izni ile Cebrail aleyhisselâm yine yetişip Hazreti Ebu Bekiri müşkil durumdan kurtardı:

  Ebu Bekirin yüzüğün üzerinde kendi isminin yazıldığından haberi yoktur. Allahın selâmı var, Habîbim üzülmesin, buyuruyor dedi ve olanları bir bir anlattı.

  Orada bulunan ashab, Ebu Bekir Sıddık Hazretlerinin ne derece yüksek bir mertebede olduğunu anladılar ve gıpta ile seyrettiler.
   
 2. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Peygamber efendimizin hikayeleri ibret ve nasihat verici olmuştur.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Yüzük olayı şöyledir;

   
 4. i

  izeettin demir Misafir

  başlıca olarak bu siteyi yapan arkadaşlarımıza ve bu sitede emeği olan herkese teşekkur ederim ve dilerim ki allahtan hep yanınız da olsun sezleri gonulden destekliyoruz ve saygı duyuyoruz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş