1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peygamber Efendimizin Evi Nerededir?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında tuncay23 tarafından paylaşıldı.

 1. t

  tuncay23 Yeni Üye

  Peygamber Efendimizin Evi Nerede
  Hz Muhammed'in evi
  Peygamber Efendimizin evi hakkında bilgi,

  Amine Hatun, Hazreti Muhammed’i aşağıda gördüğünüz binanın yerinde bulunan bir Mekke evinde dünyaya getirdi, peygamberimizin ilk çocukluk günleri burada geçti, büyükbabası Abdülmuttalib’in himayesine girene kadar burada yaşadı. Evin yer aldığı arazi, bir görüşe göre Hazreti Muhammed SAV’in soyunun dayandığı Hâşim ailesine aitti.

  [​IMG]

  Peygamber Efendimizin doğduğu binanın yerinde bugün bir halk kitaplığı bulunuyor. Suudi Arabistan yönetimi Hazreti Muhammed SAV’in dünyaya geldiği mekânın ziyaret yeri yapılmaması için buraya kitaplık inşa ettirdi.
  Peygamberimizin dünyaya geldiği evin bulunduğu arazi, 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar muhafaza edildi ve herkesin büyük saygı gösterdiği bir mekân oldu. Arazinin bakımıyla ‘Mekke Şerifleri’ denilen ve Hazreti Muhammed SAV’in soyundan gelen Mekke’nin idarecileri sorumluydular. Bu mekân hemen her hac ve umrede mutlaka ziyaret edilir, hacılar Mekke’den Medine’ye geçmeden önce buraya mutlaka uğrarlardı.

  netten alıntıdır..
   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Peygamber Efendimizin evini görmek isterdim
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş