1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Peygamber Efendimizin En Çok Sevdiği Sahabe Kimdir

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında hakann tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hakann Yeni Üye

  _

  Peygamber Efendimizin En Çok Sevdiği Sahabesi
  Peygamber Efendimizin En Çok Sevdiği Sahabe Kim

  Ebu Akil peygamber efendimizin çok sevdiği bir sahabedir Ebu Akil Şehitlik mertebesine ulaşmak için özlemle yanıp tutuşur.her savaşta şehit olmak için Rabbine dua eder.uhud savaşında şehit olmak ister ama nasip olmaz. asvat ta bekler nasip olurmu diye ama o kadehi sunmazlar çünkü o kadeh çok kutsi bir kadehtir.şehadet şerbetini tadamaz.yemame savaşına kadar sürdürür bu bekleyişi. Ey Ebu Akil der kendi kendine tam gününü buldun der.Eğer bu seferde şehit olamazsan talihine ağla..Eğer bu kezde şehit olamazsan salihine ağla.

  Ebu Akil Ciddi savaştı ağır yara aldı..kolu kopacak şekilde sadece bir et parçası tutuyor.sürüye sürüye çadırın önüne getirdik.kılı dahi kıpırdamadan ölecek diye bekliyorduk.birden çadırın önünden geçen bir sesle ortalığı velveleye verdi.Ey bozguna uğrayan ansar uhudda olduğu gibi toparlanın yeniden hücüma geçin...

  Bezin altındaki Ebu Akil birden bire hortladı diyor.dur gitme öleceksin dedim.Duymuyormusun beni çğırıyorlar dedi. kalktı ve savaş meydanına gitti savaştı savaştı ve artık gücü tükendi yere yığıldı.Elhamdülillah savaşı kazandık ve hemen yanına gittim.Ey Ebu Akil savaşı kazandık dedim.Akilin yüzünde tebessüm oluştu üstündeki bulutlar dağıldı ve ruhunu Rahmana teslim etti..
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Peygamber efendimizin sevdiklerini ümmeti olarak bizlerde severiz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş