1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Permalı Saçlar

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  Saçınızı ara sıra hafif kıvırmak veya biçimlendirmekten öte bir şey istediğinize eminsiniz, perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. bu oldukça ciddi bir adımdır, çünkü perna sırasında saç kimyasal maddeler biçimlendirme bigodileri tamamen değişik bir biçim almak üzere yeniden yapılandırılır, yapılan işlemin geri döndürülemez bir etkisi vardır. Bu işlemi kuaförde yaptırmak çok daha güvenlidir. Çünkü saçınız tehlikeye atılmayacak kadar önemlidir.

  Kuaförünüz saçınızın uzunluğuna, dokusuna ve durumuna göre size en uygun perma türünü önerecek, tüm perma bigudilerinin doğru yeleştirilmesini sağlayacaktır. Bigudilerin biçimi, saçın durumu ve bigudilerin ne kadar süre başta tutulacağı alınacak sonucu etkiler. Farklı sonuçlar elde etmek için değişik perma tipleri uygulanır. Normal permanın amacı, kısa veya uzun saçın tümünü eşit şekilde kıvırmaktır.

  Dolgun perma veya yarım perma büyük bigudi üstünde biçimlendirilen yumuşak bir permadır ve sıkı buklelerden çok, dalgalı bir sonuç verir. Saçınızın yanlızca bir bölümünün kıvırcık olmasını istiyorsanız, kısmi perma yapılabilir; mesela arkada ve yanlarda kısa düz saçlar, tepede kabaran bukleler.

  Ayrıca, saçınızın bir kısmı doğal olarak kıvırcık, idğer tarafı doğal olarak düzse,kısmi perma hepsini aynı duruma getirmek içinde kullanılabilir. Buna karşılık düzleştirme ters perma demektir; perma işlemi sırasında kıvrımlı veya kıvırcık saçlar düz tutulur. Ancak düzleştirme, normal permadan çok daha şiddetli bir işlemdir ve saçta daha zararlı etkileri olabilir. Kök perm ası, saçınıza kökler civarında dolgunluk vermek için kullanılır. Saçın uçları korunup yanlızca başın derisine yakın bölümlere perma yapılır.

  Aklınızda bulunsun: Perma ve gölge işleminin saç yapısı için zararlı olduğunu, ikisinin birlikte uygulanmasının bu zararı ikiye katlamak anlamına geldiğini. bu işlemlere maruz kalan saç telleri, zayıflayıp kuruduğu için dökülme tepkisi verebilir. Senin saç tellerin iki kimyasal işlemi ayna anda gördüğü için çok fazla zarar görmüş olabilir. Bu nedenle en ufak bir tarama işleminde bile dökülme tepkisi verebilir.

  Permanın yüz ve saç şekline göre seçimi önemlidir. Perma denilince hanımlar irkiliyor,korkuyor. Bilinçsizce yapılan perma olumsuz sonuç veriyor. Oysa günümüzde perma her saça yapılabilecek biçimde. Pratik ve kullanım yönünden perma yapılan ve taranan saçın her zaman kuaföre ihtiyacı yoktur. Avrupalı çalışan hanımların çoğunun saçı permalıdır. Bu da vakit ,özgürlük ve dinamizm demektir.

  Bilinçli Yapılan Perma

  Perma yapılacak saç ,o saçı tanıyan kuaförler tarafından yapılması daha doğrudur. Günümüzde boyalı, röfleli ve çok zayıf saçlara bile perma yapılabilecek perma ilaçları bulunmaktadır. Bilinçli yapılan perma 6 ay´da bir tekrar uygulanabilir. Perma denilince akla afro ,kıvırcık saç gelir. Oysa afro permanın bir çeşididir. Kuaförünüzle kurulacak bir ön görüşmeden sonra saçınıza uygun perma çeşidini bulabilirsiniz.(uç perma,iri dalgalı perma,sadece saçınıza volüm kazandırmak için yapılan perma gibi)

  Perma Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Perma yaptırılırken en çok dikkat edilecek hususlardan biride, perma yaptırdım artık saçımı yıkayıp rahatça dışarı çıkacağım hissine kapılmaktır ki bu da yanlış bir düşüncedir. Perma ile birlikte saçınızı yıkadıktan sonra güzelce taramalı, köpük ya da jöle hatta nemlendirici sürüp saçınızı difüzörle kuaförünüzün gösterdiği gibi kurutmalısınız. En çok dikkat edilmesi gerekende saç kurutulurken şeklinizi verdikten sonra kurutma işlemi boyunca fazla elinizle saçınızı oynamamanızdır. Fazla saçınızla oynarsanız frize bir görüntü elde edebilirsiniz. En son olarakta saçınızın daha parlak görünmesi için biryantin kullanabilsiniz.
  [​IMG]
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Perma hakkında çok yararlı bilgiler teşekkürler canımm
   
 3. g

  gülgüzeli Yeni Üye

  Ne güzel dalgalı saçlarımız var ne gerek var perma ile bozmaya.
   
 4. Nursena

  Nursena Admin

  İnsan sürekli değişim arar bu nedenlede elindeki orjinal değerleri yok eder.
  Kısa bir örnek verecek olursa çevremize bakalım ne kadar güzel bundan 100 sene önce daha güzeldi, demekki insan bozuyor. Bizde Allah'ın bize verdigi güzellikleri çamura boyuyoruz
   
 5. a

  ayşe Yeni Üye

  Perma saçları gerçekten çok yıpratıyor 2 kere yaptırdım uzun bir süre saçlarım kendine gelemdi.
   
 6. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  Saçlarım kıvır kıvır olmasını bende çok seviyorum açıkcası.
   
 7. M

  Misafir Misafir

  amele hem yıpratıyo diyon hem 2 kere yaptırdım diyon yaptırmasaydın bence
   
 8. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  perma şaçları inanılmaz derecede yıpratıyor
   
 9. Z

  Ziyaretci Misafir

  benim kendi saçlarımda kıvırcıkk ama daha güzel durması için kalın dalgalı perma istyorum ama çok kararsız kaldımmm
   
 10. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Permali saclar genelde dugunlere giden bayanlar felan yapiyor diye biliyorum yanlis mi biliyorum acaba? Saclar uzun, duzgun ve kivircik felan oluyor?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş