1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Percy Jackson Kimdir ?

Konu, 'OÖPR Sözlük' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Percy Jackson Kimin Oğludur ? , Perseus Kimdir ? ,

  Mitolojide Percy Jackson Hakkında Bilgiler ? ,

  Öncelikle şunu belirteyim;Percy Jakcson,Perseus Jackson olarak da bilinir(en güçlü kahraman olan Perseus değil).Percy Jackson,üç büyüklerden Poseidon'un oğludur ve kılıç olarak babasının vermiş olduğu Breakwater(Dalgakıran)'ı kullanır.Dalgakıran,ilahi bronzdan yapılmıştır ve Hepisteus'un demir ocaklarında üretilmiştir.Percy,babasının bir Yunan tanrısı olduğunu bilmemektedir.Melezlerin canavarlardan sığındığı bir kampa gelir ve burada cehennem tazısının saldırısına uğradıktan sonra alnında 3 tane koyu mavi su damlası oluşur.Bu,Üç büyüklerden(Zeus,Poseidon,Hades)in 1 tanesinin çocuğu olduğunu göstermektedir.Su damlaları ise Poseidon'u gösterir çünkü Poseidon Deniz Tanrısı'nın oğludur.Bu durumda Percy,suda nefes alabilir ve boğulmaz.Suda koşabilir,yürüyebilir.Dalgaları kontrol ederek düşmanlarını alt edebilir(tıpkı hiçbir şekilde Savaş Tanrısı Ares'i yenme ihtimali yokken deniz ve su sayesinde onu yendiği gibi).
  Percy,birçok konuda babasından yardım istemek zorunda kalır çünkü gizli görevlere çıkar.İlk görevinde yanına en iyi 2 arkadaşını alarak çıkar.2 arkadaşı Annabeth ve Kıvırcık(satir)'dir.Satirler yarı-tanrıları korumakla görevlidirler.
  Percy,canavarları öldürerek görevinde ilerler.İlk görevi,Zeus'un çalınan ilk şimşeği kendisi çalmadığı halde bulmasıdır.Çünkü Hades Olimpos toplantısında Kara Miğferi'ni kullanarak görünmez olur ve İlk Şimşeği çalar.Bu olunca da Zeus,suçu Poseidon'un oğlu Percy'e atar fakat Percy toplantı günü orada değildir.İlk şimşeği zor da olsa bulur ve Tanrılar Tanrısı Zeus'un ellerine verir.Zeus,pek tatmin olmasa da onu bağışlar.Babası Poseidon da onla gurur duyar.Fakat ilk şimşekle parçalanan Kronos,Tartarus'un ağzında birleşerek tekrar dirilmektedir ve bunu sadece Kheiron,Luke,canavarlar,furialar,Percy,Annabeth ve Kıvırcık bilir.Bunu Zeus'a açıklamak isteselerde Zeus inanmaz.Fakat uzun zaman sonra görürler ki,Kronos tekrar dirilmiş.Bütün titanları toplayıp Tanrılara saldırmaya,Dünya'yı çöle dönüştürmeye başlamıştı.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Posedion un oğlumu bu ben neden tanımıyorum ;)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. b
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  1.778

Sayfayı Paylaş