1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pentagram biyografi

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  PENTAGRAM BİYOGRAFİ  Pentagram'ın kurucu üyeleri Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü'nün bas gitarist olarak Tarkan GÖZÜBÜYÜK katıldı. Sonrasında ise; solo gitarda harika işler çıkaran Ümit YILBAR'ın katılımıyla Pentagram grubunun kadrosu şekillenmiş oldu...  Grup Cenk ÜNNÜ şöyle anlatıyor:  ” O yıllarda şimdiki kadar rock - metal dinleyen insanlar çok çok azdı. Öyle 14 -15 kişi bir araya gelip beraber müzik dinlerdik yasakların olduğu; insanlara yapılan baskıların getirmiş olduğu stres ve zorlukları yaşadık bizler. Öyle bir nesil olarak yetiştik...  İlk konserimizi Moda'da verdik bir düğün salonunda. O zamanlar eski Vitamin grubunun solisti Gökhan vardı ( Allah rahmet eylesin trafik kazasında öldü...) İşte masalar her şey kırıldı. Türkiye'de verilen ilk speed metal konseriydi ve yaklaşık 150 -200 kişi koskoca düğün salonunu yıkmıştı. Daha sonra düğün salonun sahibi geldi "ne oluyor" filan dedi. Yine biz ödemek zorunda kaldık kırılanların masraflarını..."

  Bu dönemde metal müzik tarzında bir rekora imza atmıştı.  Grup Powerstage" şarkıları yer alıyordu.  Pentagram yine bir çok konsere çıktılar.  1995 yılında 2 senelik bir ayrılığın ardından; Demir DEMİRKAN gruba geri döndü.  Pentagram başarılı vokaliyle dikkat çekti ve kendini sevdirdi.  Albümün ardından grup 1000 In The Eastland ve Anatolia (Türkçe versiyon)" şarkıları yer alıyordu.  Bu albüm çıktıktan sonra tabir-i câizse coşturmuştu.  Ancak Pentagram grubu oldu...  Tam da bu sıralarda grubun dağıldığını düşünüyordu.  Grup elemanları bu arada farklı işlerle yaşamlarını devam ettiriyorlardı.Cenk ÜNNÜ Pentagram fanlarını iyice üzüyordu...  Pentagram bu suskunluğunu bu köklü ve başarılı Pentagram tarihine yakışan da budur.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  üretim yapmadığı için eski eserlerden napsak da para kazansak çabası içine girmiş grup. ama artık yemiyor zira çok dinledik çok sıkıldık.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  satanist olaylarindan sonra t-shirt'unu giyemedigim grup.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş