1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pembe Estetik Dişeti Estetiği Nasıl Uygulanır?

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında ReAlWaN tarafından paylaşıldı.

 1. R

  ReAlWaN Misafir

  Pembe Estetik Dişeti Estetiği
  Pembe Estetik Nedir ?
  Pembe Estetik Dişeti Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Diş etlerine botoks ile uygulanan pembe estetik hakkında tüm merak ettiklerinizi uzmanından öğrenin.İşte Dişeti astetiği olan pembe estetik hakkında bilgiler;
  [​IMG]

  Diş etlerinin renk ve seviyesinin sağlıklı bir gülüş için önemli kriterlerden olduğunu belirten Diş Hekimi Kışlaoğlu, estetik bir gülümsemenin yalnızca beyaz, düzgün dişlerle değil, bu dişlere uyumlu diş etleri ile mümkün olduğuna dikkat çekerek, estetik diş eti uygulamalarına pembe estetik adı verildiğini söyledi.


  Sağlıklı diş etinin açık pembe renkte, dişe ve kemiğe sıkıca yapışmış olup, portakal kabuğuna benzer parlak ama pütürlü bir görünümü olduğunu vurgulayan Kışlaoğlu, diş eti bölgesinde en çok karşılaşılan sorunun, gereğinden fazla görünen ya da asimetrik diş eti seviyeleri olduğunu belirtiyor. Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan Gingivoplasti ile diş etlerini düzeltmek mümkün. Lokal anestezi uygulanarak lazerle fazlalık olan bölge çıkarılıyor. Eğer gerekiyorsa ardından uygulanacak laminate porselen ya da metal desteksiz zirkonyum porselenler ile de beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebiliyor.


  Diş Hekimi Kışlaoğlu cerrahi uygulamaya rağmen gülümseme sırasında diş etlerinin görünmesi durumunda burun deliğinin altındaki iki noktaya botoks uygulandığını, böylece ifade değişikliği olmaksızın üst dudağın bir miktar düşüp diş etlerinin görünmediğini belirtti.


  Dişler düzgün temizlenmediğinde üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıklarının bakteri ürettiğini belirten Kışlaoğlu, Bakteri plağı denilen bu birikintiler, diş çürükleri ve diş eti iltihaplarına neden olarak zamanla diş taşlarını oluşturur şeklinde konuştu. Bakteri plağının içinde üreyen mikroorganizmaların asit ürettiğini söyleyen Kışlaoğlu, bu durumun diş eti çekilmesine neden olabileceğini hatırlattı. Diş eti çekilmelerinde de botoks uygulaması yapılabileceğini belirten Kışlaoğlu, sağlıklı dişler ve diş etleri için diş temizliğine özen göstermek gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.


  Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu
   
 2. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Millet diş etlerine bile estetik uyguluyor pes doğrusu
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Dis etlerine, dislerine estetik nedir ya mantigim almiyor benim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş