1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pedagog Dr. Melda Alantar

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  İstanbul doğumludur. Lise eğitimini English High School (İngiliz Lisesi)[​IMG] lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü�nde[​IMG] lisans üstü eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde[​IMG] doktora derecesini Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünde tamamlamıştır.

  Yaklaşık 20 yıllık mesleki çalışmaları doğrultusunda bilgilerini geliştirerek yenilemek amacıyla yurt içinde ve dışında pek çok kurs[​IMG] eğitim programı ve kongrelere katılmaktadır. Ulusal ve uluslar arası toplantılarda bildiriler sunmaktadır. Günlük gazete[​IMG] dergilerde ve bazı internet sitelerinde aileleri çocuk psikolojisi[​IMG] çocuk eğitimi[​IMG] çocuk gelişimi[​IMG] ergen psikolojisi hakkında aydınlatmayı hedefleyen makaleler yazmakta[​IMG] anne-babaların sorularını yanıtlamaktadır. Öğrenme güçlükleri[​IMG] dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi okul başarısızlığına neden olabilecek konularda eğitimci ve okul psikologlarına hizmet içi eğitim çalışmaları vermektedir.

  Anaokulundan lise düzeyine kadar farklı öğretim kurumlarında görev almıştır. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim sistemlerini incelemiştir.

  Aile terapisi yaklaşımını benimseyen Alantar[​IMG] ailenin güçlü bir sistem olduğu ve aile üyelerinin birbirleriyle iletişimlerinin sorunun kaynağını oluşturduğu görüşünü benimsemektedir.

  Halen Dr. Melda Alantar Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde psikolojik danışman ve pedagog (çocuk psikoloğu) olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dr. Melda Alantar aynı zamanda İstanbul Memorial Hastanesinde görevlidir.
   
 2. Yasenya

  Yasenya Yeni Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş