1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pas Lekesi Nasıl Geçirilir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

  1. Küçük Tırtıl

    Küçük Tırtıl Yeni Üye

    Birçoğumuz zaman zaman evin belirli köşelerinde pas lekeleri ile karşı karşıya kalırız. Banyo ve mutfak bölgesindeki krom eşyaların üzerinde uzun süre nem ve su ile karşı karşıya kalan bölgelerde oksitlenme ve paslanma durum oluşumları görülebilmektedir. Bulaşık teline dökeceğiniz bir miktar cif ile bu paslı bölgelere ovduktan sonra durulayıp pamuklu bez ile kurulama işlemi yaparak paslardan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Böylece krom eşyalarınızın ilk günkü gibi parladığına şahit olabilirsiniz.

    Paslı bölge halı üzerinde ise fazla keskin olmayan bir testere ya da bıçak ile halı üstünden paslı kısım sıyrılmalıdır. Sonra ıslak bir beze ağartıcı içermeyen deterjan döküp pası beze emdirmelisiniz. Bu yöntem ile paslar geçmiyorsa palı bölgeye limon suyu dökerek bekletebilirsiniz. Daha sonra bir bez yardımıyla limonlu bölgeyi emdirebilirsiniz. Bu bölgeyi su ile durulamanız yeterli olacaktır.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş