1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Parfümünüzü iyi seçin

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Parfüm almak istiyorsanız öncelikle ten renginize uyumlu bir koku tercihinde bulunabilirsiniz. Parfümler yapısı gereği tene temas etmektedir. Herkesin ten yapısı farklı olduğu için her insana her koku yakışmadığı bilinen bir gerçektir. Yani yağlı bir cildiniz varsa teninizdeki partiküllerinizle koku bambaşka bir havaya bürünebilmektedir. Yağsız ciltlerde koku daha da farklı bir koku haline gelmektedir. En kalıcı parfümler yağlı cilde sahip olanlarda kalmaktadır.

  Yaz aylarında özellikle ağır parfümlerden kaçınmalı çekici koku tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Yaz aylarında çok hafif çiçek kokuları tercih etmeniz gerekmektedir.
  Turunç kokuları insanı rahatlatıp ferahlatmaktadır. Bu tür kokular özellikle yaz ayları için idealdir. Bu kokuları kullandığınız zaman etrafınızdaki insanlara da mutluluk verir. Nane kokuları canlılık verici özelliğe sahiptir. Vanilya kokusunu seviyorsanız içeriğinde vanilya olan kokusu olan kokuları tercih edebilirsiniz; ancak vanilya miktarı içinde yoğun miktarda bulunmamalıdır.

  Lavanta kokusu lavanta bitkisinin stresi alma özelliği ile en çok tercih edilen kokular arasında yer almaktadır. Uyumadan önce yastığınızın yakınlarına lavanta parçaları koymak da kaliteli bir uyku çekmenize yardımcı olmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş