1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Özel Sağlık Sigortası ve Yararları Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Özel sağlık sigortası sigortalanan kişinin hastalık ya da kaza durumu ile karşı karşıya kalması durumunda özel hazırlanmış sağlık sigortasıdır. Maddi olarak ölçülebilir risklerin gerçekleştiği anlarda hasarı karşılamak amacıyla yapılan güvencedir. Bu riske maruz kalanların yaptıkları ödemeler aynı fonda tutulmakla beraber riskin gerçekleştiği durumlarda hasar ödemesi sigorta tarafından karşılanmaktadır. Belirlenen limitler özel ve genel şartlar dahilinde önceden oluşturulan sigorta şartlarına göre kişiyi korumaktadır.

  Kişinin özel- genel şartları incelenerek kişiye en uygun poliçe seçilmelidir. Genel şartlar tüm sigorta poliçelerinde fazla farklılık arz etmemektedir. Özel şartlar kişiye istediği sağlık kurumunda istediği doktora muayene olabilme özgürlüğünü tanımaktadır. Sigorta poliçesi kapsamına göre sigorta şirketi ayakta ya da yatarak tedavi durumuna göre tedavi masraflarını karşılamaktadır. Özel sigorta poliçesine dahil olmanız durumunda yurt içi ya da yurt dışı dünyanın neresinde olursanız olun sigorta tedavi masraflarınızı yüksek fiyatlı da olsa karşılamaktadır.

  Son yıllarda özel sağlık sigortası devlet tarafından bile teşvik edilmektedir. Sağlık sigortası sahiplerinin eşleri ve çocukları için ödedikleri sigorta primleri vergiden düşülmektedir. Geçmiş dönemlerdeki belge yükümlülüğü de piyasadan kalmıştır. Devlet sağlık sigortası için prim desteği de vermektedir. Dilerseniz sadece kimliğinizi göstererek bile sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş