1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Özel Plaka Almak Ne Kadar?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Yeni bir araç alırken plaka telaşı her zaman vardır, Emniyet müdürlüğü araç sahiplerinin kendine yakın plakayı seçmeleri için listeleri gerek emniyette gerekse internet üzerinden sunmakta, Aracınıza uygun plakayı bulmak için internetten bulamadıysanız emniyete giderek emniyete bağış yapacağınızı söyleyerek çıkma plaka yada seçilmiş plakalardan alabilirsiniz.

  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya gibi şehirlerde çok araç olduğundan kırmızı olmayan özel plakaları bulmak zor, zaten bahsettiğimiz özel plaka vergisi olmayan normal ancak seri numaralar. Mesela;
  [​IMG]
  34 CAN 34 bu plaka çok değerlerdir 06 BJK 06 , 01 NUR 01 gibi bir çok isim yada isim kısaltması artık bulunmayacak kadar değerli,

  500 TL ile 5000 TL arasında vereceğiniz bağışlar ile buna benzer plakaları takip edebilirsiniz.

  Özel plaka nedir ? Üzerinde araç sahibinin adı soyadı ya da şirket ve kurum adı gibi simgeler taşıyan plakalar özel plaka denmekte ve bunların trafik tescil şubelerinden alınması gerekmektedir. Bu plakalar için her sene belirli bir vergi ödenmelidir. Çok fazla tercih edilen bir plaka çeşidi arasında yer almaz.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş