1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarısı Değerlendirme Sınavı 2012

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında ada tarafından paylaşıldı.

 1. a

  ada Yeni Üye

  2012 Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarısı Değerlendirme Sınavı
  2012 ÖALDS başvuru şartları
  2012 ÖALDS


  2012 ÖALDS 16 il merkezinde; Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Sakarya, Samsun, Trabzon'da yapılacaktır..

  2012 Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarısı Değerlendirme Sınavı tüm sınav merkezlerinde 2 oturum halinde saat 10.00 ve 14:00'da başlayacak merkezi sistemle aynı anda yapılacaktır.

  ÖALDS sınav ücreti yatırma işlemi (9. sınıflar için) sınav uygulama takviminde belirtilen tarihlerde
  yapılacaktır.

  ÖALDS ile ilgili tüm iş ve işlemler e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Öğrencinin herhangi bir hata ya da zorlukla karşılaşmaması için e-okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.


  2012 ÖALDS BAŞVURU ŞARTLARI

  2011-2012 eğitim-öğretim yılında özel akşam liselerinin 9. sınıfında öğrenim görüyor olmak.


  2012 ÖALDS BAŞVURU ÜCRETİ VE BANKA İŞLEMLERİ

  a. ÖALDS'ye 9. sınıftan başvuracak öğrenciler, Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için belirlenen sınav ücretini sınav uygulama takviminde belirtilen tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A , Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine Kurumsal Tahsilât Programı aracılığıyla, öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.

  b. E-okul sisteminde öğrenci bilgilerinde hata varsa bankalar tarafından sınav ücreti tahsilâtı yapılamadığı için sınav başvuru işlemleri gerçekleşmeyecektir. Bu durumda öğrenci kayıtlı olduğu okul aracılığıyla e-okul sistemindeki bilgilerinin güncellenmesini sağlayacaktır.

  c. Sınav ücreti kesinlikle Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla bankaya yatırılacak; mektup, elden, havale, internet bankacılığı veya EFT yoluyla sınav ücreti tahsil edilmeyecektir.

  d. Öğrenciler, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.

  e. Banka dekontunda öğrencinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve katıldığı sınavın açık adı bulunacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekont üzerinde bulunan bilgilerin öğrenciye ait olduğu kontrol edilecek, bilgilerde yanlışlık varsa aynı gün ödeme iptal ettirilerek öğrencinin e-okul sistemindeki bilgileri düzeltildikten sonra ödeme yeniden yapılacaktır.  2012 ÖALDS BAŞVURU İŞLEMLERİ

  4.1. Özel Akşam Liseleri 9. Sınıf Öğrencilerinin Başvuru İşlemleri

  a. ÖALDS başvuruları sınav uygulama takviminde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

  b. Öğrenci e-okul sisteminde 9. sınıfta ve “Aktif Öğrenci” durumunda görülmelidir. Bu koŞullara uymayan öğrenciler para yatıramayacaktır.

  c. Öğrenci bilgileri e-okul sisteminden otomatik olarak alınacağı için doğru ve güncel olması gerekmektedir. Öğrenci bilgilerinin doğruluğundan ve güncelliğinden okul müdürlüğü sorumlu olacaktır.

  d. Öğrenci, e-okul sisteminde kayıtlı olduğu T.C. kimlik numarasıyla bankaya sınav ücretini yatırması durumunda ÖALDS için başvuru yapmış sayılacaktır. Ayrıca başvuru bölümü açılmayacaktır.

  e. Süresi içinde bankaya ÖALDS ücretini yatırmayan öğrenciler başvuru yapmamış sayılacaktır.

  f. Başvuru yapan öğrenci listesi e-okul/sınav işlemleri bölümünde yer alan ÖALDS başvuru raporundan görülebilecektir. Sınava girmesi gerektiği halde listede adı olmayan öğrenciler sınava giremeyecektir. Bu durumda öğrencinin e-okul sisteminde doğru sınıfta ve “Aktif Öğrenci” olarak görülmesi ve e-okul’da kayıtlı olduğu T.C. Kimlik Numarası ile sınav ücretini Kurumsal Tahsilât Programı ile doğru hesaba yatırıp yatırmadığı Özel Akşam Liseleri tarafından kontrol edilmelidir.


  BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR

  a. E-okul sistemindeki öğrenci bilgilerinde eksiklik, hata veya çeliŞki varsa,

  b. Öğrencinin durumu “Aktif Öğrenci” olarak görülmüyorsa,

  c. Öğrenci e-okul sisteminde 9. sınıfta görülmüyorsa,

  d. Öğrenci sınav ücretini Kurumsal Tahsilâtın dıŞında baŞka bir hesaba ya da yanlıŞ sınav hesabına yatırması durumunda

  geçersiz sayılacaktır.


  2012 ÖALDS SINAV GİRİŞ BELGESİ

  a. ÖALDS fotoğraflı sınav giriş belgesi sınav uygulama takviminde belirtilen sınav tarihlerinde e- okul/sınav işlemleri bölümündeki raporlardan alınacaktır. Öğrenciler sınav giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine onaylatacaklardır.


  b. Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il), bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde (ilinde), binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

  c. Olağanüstü durumlarda (doğal afet, yangın vb.) Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi,
  Başkanlığın uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

  d. Özürlü öğrencilerin fotoğraflı sınav giriş belgesinde özür durumu ve alacağı sınav hizmetine ait bilgiler yer alacaktır.

  Özel akşam lisesi 9. sınıfında öğrenim gören öğrencilere, ÖALDS de aşağıdaki tabloda belirtilen alanlarda sorular sorulacaktır.

  Kılavuzun Tamamı İçin Buraya Tıklayınız..
   
 2. a

  açelya Yeni Üye

  Akşam Lisesi öğrencilerine şimdiden başarılar diliyorum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş