1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

“Oyuncakçı Dükkânına Gezi” draması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Drama:


  Öğrencilerle birlikte “Oyuncakçı Dükkânına Gezi” draması yapılır.


  Öğrencilere “Oyuncakçı dükkânına bir gezinti düzenleyelim mi? Haydi arabalarımıza biniyoruz vınn vınn! Yola çıkıyoruz. Dükkânın önünde fren yaparak duruyoruz. Kapısının zilini çalıyoruz din don din don. Oyuncak dükkânının sahibi bize kapıyı açıyor. “Hoş geldiniz!” diyor! Cebimizde birçok paramız var. Şimdi sıra sıra oyuncakların yanından geçiyoruz. Acaba hangisini alsak yumuşak pelüşten oyuncakları mı? Tahta yapbozlardan mı? Herkes istediğini alıyor çantasına koyuyor. Oyuncakçı dükkânında bir çocuğa rastlıyoruz. Kırmızı bir arabaya bakıyor. Anne ve babasından onu almalarını istiyor. Anne ve babası ona paraları olmadığını söylüyor. Çocuk çok üzülüyor. Bizlerin oyuncak aldıktan sonra biraz paramız arttı. Şimdi biz bu artan paralarımızla ne yapalım? O çocuk için kırmızı arabayı alalım paket yapıp ona hediye edelim. Çok mutlu oldu bize sıkı sıkı sarıldı. Yüzündeki mutluluğu görebiliyoruz. O çocuğa “Hoşça kal!” diyoruz. Biz şimdi arabamızla evimize dönüyoruz. Akşam oluyor ve yatağımıza uzanıyoruz. Çok mutluyuz. İçimiz huzurla dolu, çünkü bir çocuğu bugün çok mutlu ettik iyilik yaptık.” yönergeleri eşliğinde dramanın uygulanmasına rehberlik edilir. (N. Şirin)

  Dünyada birçok çocuğun oyuncaklara sahip olmadığı, elimizdeki oyuncakların kıymetini bilmemiz gerektiği üzerinde konuşulur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş