1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Oylat Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında Collak tarafından paylaşıldı.

 1. C

  Collak Yeni Üye

  Oylat Tarihi Yerleri
  Oylat Gezilecek Yerler nerelerdir
  oylatta nereler gezilir

  Oylat Gezilecek Yerler

  Oylat gezinizde bölgede gezip, görmeniz gereken yerler şöyledir;

  Oylat Mağarası, Oylat deresi, Şelale, Şelale yürüyüş yolu, Saadet köyü, Oylat merkezdeki köylü pazarı, Orman İşletmesi piknik alanı.

  Oylat Kaplıcaları

  Türkiye'de kaplıca turizmi için tavsiye edeceğim yerlerin başında Oylat geliyor. oylat hem doğal güzellik hem de şifalı suları bakımından öne çıkıyor. Bursa İnegöl'den Eskişehir yönüne doğru giderken yaklaşık 10. kilometreden sağa giriş veriliyor Oylat'a. Sonrasında yaklaşık 20 km. boyunca çok keyifli bir yol sizi bekliyor. Yol üzerinde çok güzel bir iki köyden geçiliyor. Benim aklımda kalan Hamamlı Köyü. Oylat'a vardığınızda eğer özel araçla gidiyorsanız önce hoşgeldin hediyesi olarak size bir giriş makbuzu kesilecektir. Ancak biraz vakit geçirdiğiniz de buna değer olduğunu göreceksiniz zira gerçekten korunan bir yer Oylat. Meydanda 2 tane büyük hamam var. Aynı anda ikisine birden giriş yapılıyor, bir tarafa hanımlar, bir tarafa beyle giriş yapıyor. Suyu gerçekten çok şifalı zaten birçok doktorda hastalarına burayı tavsiye ediyor.

  alıntı
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Özellikle oylatın şifalı sularını görmeyi çok isterim açıkçası..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş