1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Öykü & Berk Gürman Biyografi-Öykü & Berk Gürman Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]  İster flamenco ister arabesk diyelim bu toprakların müziğini yapan ikiz kardeşler KISMET’lerini aramak için yola koyuldu: Öykü ve Berk.  Aynı hayatın kendisi gibi daha albüm çıkmadan internet üzerinden 2.000.000 dinleyiciye ulaştı.  Öykü ve Berk Paco de Lucia dinleyen bir babanın ve Türk Sanat Müziği icra eden bir annenin çocukları olarak 4 Ağustos 1982’de dünyaya geldi. Ailede performans olarak müzik her zaman vardı. Ama teorik müzik eğitimleri Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı.  Pera’da okudukları yıllarda bu sayede AKM ve Cemal Reşit Rey sahnelerinde konser verme şansı buldu.  Yaklaşık yedi yıl CKM’de de Nükhet Duru ile aynı sahneyi paylaştı.

  Berk ise gitar bölümünde okudu. 10 yaşında flamenco gitara Ilgaz Benekay ile başlamıştı. Melih Gürel Muzaffer Çorlu ve Kemal Belevi’den klasik gitar dersi aldı.

  Üniversitede iki kardeşin yolları bir süreliğine ayrıldı.

  Öykü Erol Uras ile şan ve Faris Akarsu ile müzikal çalıştı.  Berk flamenco’yu deneysel ve kişisel bir süreç olarak yaşamaktı.  Berk Montse Cortes gibi ünlü flamenco ustalarıyla ‘fiesta’larda ve ‘juerga’larda canlı performans yapma imkanı buldu.  Öykü Türk Sanat Müziği ile flamenco’yu birleştirmeyi düşünüyordu. Okulda öğrendiği vokal teknikleriyle flamenco’yu birleştirerek harika bir sentez yarattı.

  İkiz kardeşler yeniden bir araya geldiklerinde aralarındaki müthiş uyumu müziklerine yansıtmaya başladılar.

  Öykü ve Berk için flamenco mutluluk kısacası hayatın ta kendisi…

   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  azalarak bittikleri için mutlu olduğum bir garip ikili. oh be rahatladım.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  öykü'sünün sesi yıldız tilbe'ye benziyor fena halde...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş