1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

“Örümcek Ailesi” adlı hikâye

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Serbest Zaman- Türkçe:


  Öğrenciler güler yüzle karşılanır.Etkinlik köşelerine yönlendirilerek, serbest olarak oynamalarına rehberlikte bulunulur.


  “Örümcek Ailesi” adlı hikâye çocuklara anlatılır.

  “Bir gün anne ve yavru örümcek ormanda gezerken karşılarına bir ağaç çıkmış, Anne örümcek “Ben bu ağaca tırmanabilirim.” demiş. Tam ağacın ortasına geldiğinde, önce bir yağmur, şip şap yağmış; sonra dolu, duba duba yağmış; sonra rüzgâr vuuuuu vuuuuu diye esmiş anne örümceği fırlatmış. Sıra yavru örümceğe gelmiş. Tırmanmış tırmanmış. Yağmur ve dolu yağmış. Rüzgâr esmesine rağmen yavru örümceği fırlatamamış. Ağacın tepesine kadar tırmanmış. Annesine ağacın tepesinden merhaba demiş. Karnındaki ipinden ona uzatmış annesi de ipe tutunarak hızlı hızlı yavru örümceğin yanına tırmanmış. Şimdi iki örümcekte ağaçtaymış.” (N. Şirin)

  Anne örümcek ağaca neden tırmanamamış olabilir? Yavru örümcek ne yapmışta ağaçtan düşmemiş?” soruları çocuklara sorulur.

  Amacımıza ulaşmak için kararlı olmanın ve gayret etmenin gereği üzerinde durulur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş