1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Oruçluyken iğne yaptırmak orucu bozar mı?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Mavi tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  Oruçlu iken iğne yaptırmak
  oruçluyken iğne yaptırılır mı
  oruçluyken iğne yaptırmak orucu bozar mı

  Dinimiz, hasta olan ve tedavi sürecinde bulunan kişilerin oruç tutmamalarına ruhsat vermektedir. Bu nedenle, tedavisi devam eden kimseler, sağlıklarına kavuşup, tedavileri tamamlanıncaya kadar oruçlarını erteleyebilirler. Bununla birlikte, Ramazan ayında herkesle birlikte oruca devam etmeyi arzu ediyorlar ise ve oruç tutmalarına başka bir engelleri de yoksa, iğnelerini iftardan sonra yaptırmaları yerinde olur. Bu imkana sahip olmayanlar ise, İmam Ebû Yusuf, Muhammed ve Malik'in görüşlerine uyarak, tedavi ve aşı amaçlı iğne yaptırabilirler; oruçları bozulmaz. Ancak, oruçlu iken gıda ve vitamin iğneleri yaptırılması uygun değildir.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Vücuda giren herşey oruçlu iken orucu bozar
   
 3. M

  Misafir Misafir

  Bismillahirrahmanirrahim.....vücuda giren herşey orucu bozmaz ....''sizi oruca karşı dayanıklı hale getiren ilaçlar, iğneler(vitamin iğneleri, serum vs) orucunuzu bozar onun dışında hiçbir enjeksiyon orucunuzu bozmaz. prensip basit kolaylık dinini zorlaştırmayın, aldığınız maddenin sizi orucaz karşı dayanıklı hale getirip getirmemesi önemlidir....
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Hastaya zaten oruç tutmak farz değil ki bırakın tutmasın çok kötüyse.
   
 5. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Bencede şayet hastaysanız kendinizi zorlamaya gerek yok o gün oruçsuz geçirin sonra gine tutarsınız. Dini kendinize zorlaştırmayın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş