1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Oruçken Havuza Girmek Orucu Bozar Mı?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Oruç ibadeti meşakkatli bir iştir, Öncelikle enerjiye ihtiyacınız vardır, şöyle düşünmek gerekiyor, gece 02:00 de sahura kalkıyorsunuz ve yemek ve içmek konusunda ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz, ardından uyuyor yada uyanık kalıyorsunuz ortalama 4-5 saat uyku ile güne devam etmek zorunda kalacaksınız, tatilde olduğunuzu düşünelim, bu durumda normal şartlarda suya girmek insanın aşırı derecede enerji harcamasına neden olur ve açlık hissi verir, yine su içerisinde ağzınıza su kaçma olasılığı yüksektir, şimdi hala oruçlu iken yüzmeyi düşünüyor musunuz?

  Oruç ibadetinde olay sadece aç, susuz kalmak değildir diğer organlarımız da oruç tutmalı, mesela havuza gireceğiniz yerde ne mahrem bayanlar olacaktır, onlara bakmak sizi rahatsız edecektir.

  Bu nedenle cenabı Allah 11 ay vermiş bunun 4-5 ayında suya girebileceğiniz aylar mevcut Ramazan ayında bunu ertelemeniz daha güzel olacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş