1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Oruç tutarken çevremize nasıl davranmalıyız?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Oruç Müslümanın kalkanı ve Allah'a onu yaklaştıran mükafatı ise bizzat Allah tarafından verilecek harika bir ibadet türüdür. Oruç tutan insan sabırlı ve hoşgörülü olmak zorundadır. Oruç tutan kişilerin çevresine karşı çok nazik ve duyarlı olması gerekip, tuttuğu orucun kendisine ait olduğunu ve her türlü olumsuz davranışa karşın sakin ve bir o kadarda vakur olması gerektiği bilinmekte.

  Oruç Tutmak.jpg
  Oruçluyum diye çevremizdeki insanlara sataşmamalı, hatta karşımızda yiyen içen olursa bile sakin olmalıyız, unutmamalıyız ki, dinde zorlama yoktur, oruç tutan kendine tutmayan ise kendine olumlu yada olumsuz kazanç sağlar. Mümkünse oruçlu insanın normalden daha sakin ve anlayışlı olması sağlanmalı. Çevremizde insanların ne yaptığından ziyade oruca niyetlenen insanın kendi vazifesi ile ilgilenmesi mübarek Ramazan ayının lezzetini alması gerekmektedir. Gönül ister ki tüm çevremizdeki insanlar oruç tutsun ve hep birlikte bu rahmet ikliminden yararlanalım.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş