1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ortalama Yükseltme Sınav Tarihleri Ne Zaman 2011

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında kestelli tarafından paylaşıldı.

 1. k

  kestelli Yeni Üye

  2011 Eylül Ayı Ortalama Yükseltme Sınav Tarihleri
  Eylül'deki Ortalama Yükseltme Sınav Tarihleri Ne Zaman yapılacak
  Ortalama Yükseltme Sınav soruları 2011

  [​IMG]  Millî Eğitim Bakanlığı, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayan öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanıdı.
  Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği gereğince; ders kesimini takiben yapılan Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları tamamlandı. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmede az da olsa bir kısım öğrencinin sınavlarda istenilen başarıyı gösteremediği tespit edildi. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 42 sayılı ve Sınav konulu bir Genelge yayınlayarak 2010-2011 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere başarısız oldukları 4 dersten sınava alınabileceklerini duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürlüklerine 28 Temmuz 2011 tarihinde gönderilen Genelgeye göre;

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında;

  Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutuldukları derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrenciler bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınacaklar.
  Sınava girilecek dersler, 15-23 Ağustos 2011 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından dilekçe ile okul müdürlüklerine bildirilecek.
  İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden; bu Genelge kapsamında yapılacak sınavlardan yararlanmak isteyenlerin de başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıtlarını yaptırarak sınava girecekleri derslere ait müracaatlarını yapmaları gerekiyor.
  Sınav takvimi hazırlanırken 2011 ÖSYS
   
 2. !pek

  !pek Admin

  15-23 Ağustos 2011 günleri arasında olacak sıcaklar ve ramazan bakalım öğrenciler neler yapacak.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş