1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ortak Sınav Açıklandı

Konu, 'Sınavlar' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında, 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Birinci Dönem Ortak Sınavları 28-29 Kasım 2013 ve mazeretinden dolayı sınavlara katılamayan öğrenciler için ise 14 -15 Aralık 2013 tarihlerinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

  Sınav sonrası yapılan itirazlara bağlı olarak yapılan incelemeler neticesinde akademik komisyon; matematik dersine ait iki, görme engelli öğrenciler için hazırlanan matematik dersi soru kitapçığında bir, fen ve teknoloji dersine ait bir, İtalyanca dersine ait bir sorunun iptal edilmesine karar vermişti.

  Ortak sınavlar ve mazeret sınavlarına katılan yaklaşık 1.250.000 öğrencimizin, sınavına girmiş oldukları altı dersten toplam 7.500.000 cevap kağıdı ve sınavlara ait tüm tutanaklar, sınav mevzuatı hükümleri doğrultusunda incelenerek puan hesaplamaları tamamlanarak nihayet bugün öğrencilere sevinçli haberler verilmiştir.

  Veli ve öğrencilerimiz, Ortak Sınavlar kapsamında gerçekleştirilen altı temel ders için sınav sonuçlarını 20.01.2014 tarihi itibariylehttps://e-okul.meb.gov.tr adresinde yer alan e-Okul veli bilgilendirme sayfasından görebileceklerdir.

  Veli ve öğrencilerimiz her türlü soruları için Alo 147 hattına ulaşarak 7 gün 24 saat başvuruda bulunabilirler.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Eğitim de çok deneme yapıldı doğruyu bulmak adına umarım rayına oturur ve hep birlikte güzel bir eğitim sistemine sahip oluruz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş