1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ormanlara zarar vermek nelere yol açar?

Konu, 'Doğa Bilimleri' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Ormanlar hakkında yorum yaparken her hangi akademik bir söz söylemeye gerek yoktur, şöyle çevremize aklı selim olarak bakarsak Ormanlara vereceğimiz zararın ne denli zalimce alçakça bir davranış olduğunu görebiliriz. Yaşamın lezzeti olan ormanlar ilk olarak rahat ve temiz hava solumamıza imkan verir, erozyonunun olmasını engellemesinin yanı sıra güzel havalarda ailece sevdiklerimizle piknik yapmamızın ve stres atmak için var olması gereken olmaz sa olmazımızdır.
  [​IMG]
  Atalarımızın sözlerinden bir tanesini söylemek ormanı korumak için bize yol gösterebilir. "Yeşil görmeyen gözler,renk zevkinden yoksundur" diyerek yeşili korumalıyız.

  Ormanlara zarar vermenin sonuçlarını çok elim olabilir, Ormana verilen zarar sadece bir memleketin değil tüm insanın sorumluluğudur. Ormanlar Dünya'nın ortak malıdır ve dünyanın ekosistemi ve iklim sistemi içinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu başka bir bölgede görülen orman yangınının dünyasal boyutta olumsuz etkileri olduğu bir gerçektir. şüphesiz, görüldüğü yerde çok daha büyük can ve mal kayıpları ile, ekonomik ve sosyal sorunlara neden olmaktadır.

  Ormanlar candır canımıza kıymayalım.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş