1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Orkide Bakımı ve Üretimi Nasıl Yapılır

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Sadem tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Sadem Yeni Üye

  Orkide Bakımı Nasıl Olmalı


  [​IMG]


  Orkide çok nazlı bir çiçek ve gerçekten çok pahalı özel bir bakıma ve özene ihtiyacı vardır bakamayacağınızı düşümnüyorsanız hiç almamanızı tavsiye ederim ama yok ben bakarım ilgilenirim diyorsanız hemen evde Orkide bakımı nasıl yapılır öğrenelim ne dersiniz.Orkide çiçekleri dünyanın en sevilen çiçekleri arasında birinci sırada, en çok satılan çiçekler listesinde ise Atatürk çiçeğinden sonra ikinci sırada yer almakta.

  Orkidelerin toprağı genelde ağaç kabuğundan oluşur ve bitki gerekli besinin %80 ini hava ve ışıktan alır, bu nedenden dolayı orkidenizi aydınlık gün ışı alabilecek kapalı bir mekanda barındırmanızı tavsiye ederiz. Yaz aylarında asla cam arkasından direk güneş almamasına dikkat edtmeliisniz.

  Bitki gerekli besinin %80 ini hava ve ışıktan alır, bu nedenden dolayı bitkinizi haftada 1 kere özel sulama kabı içerisine saksının yarısına gelecek kadar su doldurduktan sonra takriben 1-2 saat bekletip kabın içerisinde ki tüm suyu boşaltarak orkidenizin gerek duyduğu tüm suyu vermiş olacaksınız. Altında su tabağı olmaz ise vereceğiniz suyu ağaç kabukları çekmeden alta geçecektir.

  Altında su verirken bir kab olmasına özen gösteriniz.Not: Kap içerisinde asla bayat su bırakmayın. Su kaldığında kökler hava almayacağından orkideniz ölebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş