1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Örgü poşetlik yapımı

Konu, 'Süsleme Sanatı' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]


  100 ilmekle atarak örgüye başlıyoruz.2 sıra haroşa ördükten sonra 3 .sırada delikler koymamız gerekir ki buralara ponponun ipi gelsin.Delik yapmak için şişin üzerine bir ilmek atıp bir sonraki ilmekte ikisini bir alıyoruz.Deliklerin sıklığı size kalmış.Deliklerin olduğu sırayı bitirdikten sonra 4 sıra krem rengi iple haroşa örüyoruz ve 3 sıra sakallı iple haroşa örüyoruz.4 sıra krem rengi ip 3 sıra sakallı iple 9 veya 10 çizgi oluncaya kadar örgümüzü bu şekilde götürüyoruz.En son sakallı ipimizi ördükten sonra hiçbir eksiltme yapmadan 2 tane düz 2 tane düz örerek lastik yapıyoruz.Bu kısım kafası olacaktır.Lastik ördüğümüz için bu kısım kendiliğinden daralacaktır zaten.İstenilen uzunluğa geldiğimiz zaman son sırada yine delikler olacak şekilde örgümüzü örüyoruz.Bu sıradan sonrada 3 sıra sakallı iple haroşa örerek örgümüzü kesiyoruz.Açık örgüyü yanlarından dikiyoruz ve torba haline getiriyoruz.Üzerine kaş göz yapıştırıyoruz.Ponpon yaparak alttaki deliği büzerek ponponu bağlıyoruz.Üstteki deliğe de daha küçük ponpon yaparak kafa kısmını bitiriyoruz.Böylelikle poşetliğimiz kullanıma hazır durumda.
   
 2. yosun

  yosun Süper Yönetici

  tşkler nehirciğim cok hoş duruyor deniyecem emeğine sağlık..
   
 3. b

  birtanem16 Yeni Üye

  evdeki poşetleri atamıyorum sürekli lazım oluyor derli toplu dursun istiyorum başaramıyorum ama bu poşetlik oldukça iyi fikir sanırım sorunumu bu örgü poşetlikle çözebilirim. Teşekkürler.
   
 4. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Bu örgü poşetlikten bir tanede bizim mutfakta var çocuklar için çok eglenceli birde içine poşet koyarak büyük bir kalabalık kitleden kurtuluyorum.
   
 5. Nursena

  Nursena Admin

  Sakallı ip olmasada daha farklı malzemelerden yapılan poşetlik ekmeklikler var çokta uygun fiyata.
   
 6. Kelebek

  Kelebek Yeni Üye

  Sakallı yada ponpon ipten güzel oluyor ben ekmek poşeti yapiyorum
   
 7. Murat

  Murat Yönetici

  Geçenlerde ev işleri satışı yapan bir mağazadan davşanlısını almıştık , Hanım için kolaylık oluyor içerisine poşetleri koyabiliyoruz. Tombulca oluyor :)
   
 8. A

  Abdullah Yeni Üye

  Bu gibi örgüler çok zor yapımı ama çok güzel yapıyorlar ellerine sağlık yapanın...
   
 9. e

  emine Yeni Üye

  Aman canım sizde sakallı ipten poşetlik yapımı, örgü poşetlik yapımı uğraş dur pazarda 2 milyona alın keyfinize bakın.
   
 10. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Bunu kollarını da yapınca çok süper olyor kollarına da poşet koyma imkanı oluyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş