1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Örgü Bolero Modeli

Konu, 'İlginç Örgüler' kısmında Kalecik tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kalecik Yeni Üye

  Kolay Örgü Bolero Modelleri


  Kolay Örgü Bolero Modeli Anlatımlı

  Bayanlar çok şık ve yapımı kolay bir bolero modeli sunuyoruz sizlere anlatımı ve resimleriyle kolay bir şekilde yapabilirsiniz..

  Öncelikle 200 ilmek 2 düz 2 ters olarak örgüye başlanır. 1 karış kadar ördükten sonra ilmekler yarıya indirilir. Bunun için 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 2 ilmek düz şeklinde örgü yapılır. Bu bölümde 1 düz,1 ters olrak örülür.
  2 karış kadar ördükten sonra ilmekleri tekrar 2 katına cıkaracağız. Aralardan arttırma yapacagız fakat sikkat edin arttırdığınız ilmekler delik oluşturmasın. İlmekleri alırken burarak alın. O zaman delik olmaz. Yine 2 düz,2ters olarak 1 karış örülecek ve ilmekler bitirilecek. 2 düz 2 ters ördüğümüz bölümler yanlardan dikilecek. Alttaki resimlere bakarsanız daha kolay anlayabilirsiniz. Çok kolay bir model. Başta 200 ilmek örmesi zor geliyor ama bittiğinde harika bir model cıkıyor. Bu ölcüler 38-40 beden içindir. Sİzin ölcüleriniz daha büyükse ilmek sayısını arttırabilirsiniz.

  Boleronun Şeması

  [​IMG]

  Boleronun Modeli

  [​IMG]

  Bolero Örnekleri Modelleri


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. d

  dilekk Misafir

  en üstteki boleroda aradaki 1 ters 1 düzüde 1 karış yapın demişsiniz ama şemada 50 cm diyor yani yaklaşık 2 karış.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş