1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Okullarda Süt Dağıtımı Ne Zaman Başlayacak

Konu, 'Haberler' kısmında mertbaki tarafından paylaşıldı.

 1. m

  mertbaki Yeni Üye

  Öğrencilere Süt Dağıtımı Yapılacak


  Çocukluğumdan hatırlıyorum hergün düzenli süt dağıtırlardı bizlere aynı uygulamanın yeniden başlayacak olmasına çok sevindim. Süt dağıtımı ikinci yarıyıl başıyla başlıyor.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ilköğretim öğrencilerine yönelik süt dağıtım projesine 2. yarıyılla birlikte yeniden başlıyor. Okul Sütü Programı'yla ana sınıflar dahil ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığını kazandırma, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmeleri amaçlanmaktadır.

  Eğitim ve öğretimin ikinci döneminde, 11 Şubat ile 14 Haziran tarihleri arasında ülke genelinde resmi-özel anasınıf, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine 200 mililitre ambalajlı yağlı, sade UHT içme sütü dağıtılacak. Her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri toplam 30 bin 885 okulda uygulanacak programla 6 milyon 290 bin 977 öğrenci süt içme imkanına kavuşacaklar..
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bizler küçükken süt ve fındık dağıtımı olurdu çokta mutlu olurduk.
   
 3. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Okul sütü dağıtımı ile ilgili yeni bilgiler geldi. ilgili linkten ulaşabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş