1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Okul Başarısını Artırmanın Yolları-Başarılı Öğrenci Olmanın Yolları Nelerdir

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında nesrin tarafından paylaşıldı.

 1. n

  nesrin Yeni Üye

  okulda nasıl daha başarılı olurum
  başarılı öğrenci nasıl olunur
  başarılı öğrenci olmanın yolları


  Okul Başarısını Artırmanın Yolları-Başarılı Öğrenci Olmanın Yolları Nelerdir

  Amaçlarınızı Belirleyin

  Başarı için, öğrencinin hayattan ne beklediğini amacının ne olduğunu bilmesi gerekir.
  Başarılı olmanın tek ve mutlak ölçüsü iyi bir üniversiteye girmek, herkesin gıpta ettiği bir mesleğe sahip olmak değildir. İnsan, yetenekli olduğu çok değişik alanlarda, severek yapabileceği çeşitli işlerde kendini ortaya koyabilmişse, yaşamdan zevk alan biri ise, başarılı olmuş demektir.
  Hayatta en büyük amaç mutlu olmaktır. Her şey bunun uğruna yapılmaktadır. Ancak herkesin mutlu olmak için kullandığı araçlar farklıdır.
  Sizler, üniversite sınavlarına hazırlanırken, sizi mutlu edecek, severek yapabileceğiniz bir mesleği elde etmeye çalışıyorsunuz. Ancak sizi mutlu edecek mesleği ya da meslekleri önceden belirlemiş olmanız, çalışmanız için size çok önemli bir yol gösterici olacaktır.
  Çalışmanızın yönünün belirlemek ve çalışma isteğinizi sürekli tutmak için yapmanız gereken en önemli şey, sizi ilerde mutlu edecek yolu belirlemektir. Neye ulaşmak için çalıştığınızı bilmeniz gerekir.(Bkz.
   
 2. M

  Misafir Misafir

  çok çalışmak disiplinli olmak.
   
 3. M

  Misafir Misafir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş