1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

OĞLUNUZ BEBEKLE Mİ OYNUYOR?

Konu, 'Psikiyatri' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Kimi zaman çocuklarımızın bazı davranışlarından kuşkulanıp onların homo seksüel olabileceğinden kuşku duyarız. Endişeleniriz. Kızlara bebek, evcilik köşesi oyuncakları alırken ; erkeklere araba, top alırız. Peki, oğlunuz bebek ile oynuyorsa ne yapacaksınız. İşte bu yazımda size bu durumda ne yapabileceğiniz ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

  *Çocuğunuz bebek ile oynuyorsa ona bu konuda ser eleştiride bulunmamalısınız. Çünkü bebeğiniz küçükken dünyayı keşfetmektedir. Sizin sert tavrınız onun cesaretini kırabilir.

  *Çocuklar böyle bir davranışta eleştirilirse ya da sert tepki ile karşılaşırsa ya içine kapanık biri olur ya da sizin dikkatinizi çekmek için tamamen farklı tutum ve davranışlar içerisine girebilir.

  *Çocuğunuz oyun oynadıkça toplum içinde hangi rolde olacağı konusunu bir süre sonra öğrenmeye başlayacaktır.

  *Çocuk dünyayı keşfetmeye yönlendirilirse kadın ve erkek oarak neler yapabileceğini öğrenmeye başlar ve o rolde neler yapması gerektiğini öğrenir.

  989.jpg

  *Çocuğunuzun cinsiyet içerikli davranışları karşısında da paniğe kapılmayın. Çünkü yeni şeylere merak duyma çocuklarda her zaman vardır ve böyle durumlarla karşı karşıya kalmanız olasıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş