1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Norman Bogner (Amerikalı Yazar, 1935 - ....)

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında ~Ecrin~ tarafından paylaşıldı.

 1. ~Ecrin~

  ~Ecrin~ Yeni Üye

  [​IMG]

  1935 doğumlu, Amerikalı yazar. 14 yılını geçirdiği Avrupa'da, James Bond serisini ve Roald Dahl kitaplarını yayınlayan İngiltere'nin kalbur üstü yayınevlerinden Jonathan Page & Company'de editörlük ve içerikten sorumlu yöneticilik yaptı. Düzenlemesini yaptığı yazarlar arasında John Fowles, Alan Patton, C. Day Lewis gibi isimler bulunmakta.

  Yazar aynı dönemde, Sunday Times ve Times Literary Supplement gibi süreli yayınlarda eleştiri yazıları yayınladı. ABC TV kanalında "Amerikan Playhouse" benzeri diyebileceğimiz "Kolluk Tiyatro"yu hazırladı. Tom Stoppard, Alan Ayckbourne, Charles Wood, Dennis Potter gibi yazarlar bu programın keşfettiği isimler arasında.

  En çok satan kitabı 7. Avenue (Daha önce Boşanma olarak yayınlandı). Bunun dışında önemli romanları arasında "Madonna", "Kompleks Yapma" Aşk ve California Rüyaları" sayılabilir.

  Kitapları tüm dünyada 22 milyon satan yazarın 7. Avenue adlı romanı NBC kanalı tarafından 6 saatlik bir dizi olarak çekildi.

  Aynı zamanda senaryo çalışmaları da olan Norman Bogner, Beverly Hills California'da yaşıyor.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Bu bilgiler için teşekkürler...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş