1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nişan Bohçasında Nelerin Olması Gerekir?

Konu, 'Evliliğe Hazırlık' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Evleneceklerin kız isteme sonrası sordukları sorulardan bir tanesi de Nişan bohçasında olması gerekenler nelerdir?

  Günümüzde evlilik öncesinde olan nişanlılık dönemi evlenmeyi düşünen çiftler için birbirlerini tanımaları için harika bir fırsattır. Nişanlılık dönemindeki evliliği düşünen çiftler birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulurlar ve birlikte bir evi paylaşıp paylaşamayacaklarını bir nevi test etmiş olurlar.Bir çok kişi için evliliğin en güzel başlangıç dönemi bu zamandır.

  Damadın tarafınca hazırlanan bohçada bir çok önemli detaylar ve olmazsa olmazlar vardır. Bunlar arasında yer alan gelin adayı için makyaj malzemeleri, evlendikten sonra giyebilmesi için özel gecelik takımları ve bunlara uyumlu ayakkabısı tokası tarağı ve terliği gibi birçok ürün yer alır nişan bohçasında. Nişanlı gelin kız için bir ya da iki takım elbise, nişan gecesi giyeceği abiye model elbise, ayakkabı ve çantası olmazsa olmazlar arasındadır.Bununla birlikte kızın ailesine ufak hediyeler ve özellikle kayın valideye bir takım elbise güzel ipek bir bohça içinde hepsi özenle hazırlanmalı kaliteli ürünlerden oluşmalıdır.

  Bir diğer bohçada Kız tarafının Erkek tarafına vereceği bohçadır, burada kesinlikle bir kutu içerisinde yer alacak olan hijyen temizlik ürünleridir. Bunlar damada özel tıraş setleri, parfüm ve deodorantlar damada bir kat nişanlık takım ve bir pijama takımı alınır. Erkeklere alına diğer yan ürünler ise cüzdan, kemer ve kravat takımları ev terliği gibi özel ayrıntılara da dikkat edilir. Damadın ailesine ufak hediyeler alınmalı özellikle kayın valideye daha özenli hediyeler almaya çalışılmalıdır. Damat bohçası da süslü bir bohçada verilmeli ve görselliğe güzelliğine önem verilmelidir. Mutluluklar.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş