1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nilgül Biyografi-Nilgül Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]  1972’ de İzmir'de doğdu. İlk lise ve yüksekokul eğitimini İzmir'de tamamladı.

  Okul yıllarında korolarda TMC ile tanışarak albüm yapma kararı aldı. Uzun süren arayışların ardından repertuvar tamamlandı. Erhan Bayrak'ın aranjörlüğünü üstlendiği albümün hazırlıkları yaklaşık iki yıl sürdü. “Ömürsüz Sevdalar” Ekim 2000’de müzikseverlerle buluştu.

  ’Yüreğimi Eller Dağladı’’ve ‘’Allah Korusun’’ parçalarına klip çekildi.’’Ömürsüz Sevdalar’’ albümüyle dikkat çeken Nilgül “Balalayka” filminin sözleri Ayla Hacıoğulları’na ve müzüği Aşkın Arsunan’a ait Balalayka şarkısını seslendirdi.

  Nilgül 2002 şubat ayında yeni albümünün repertuar çalışmalarına başladı. Müzik yönetmenliği ve prodüktörlüğü Kıraç tarafından yapılan “Arabesk Günler” albümünde ses ve müzikleri Nilgül’e ait” Alem” “Güller Soldu” “Hani Herşeydim ve “Yan Kalbim Yan” isimli dört parça yeraldı. Nilgül böylelikle ilk defa söz yazarlığı ve besteciliği ile müzik severlerin karşısına çıktı. “Arabesk Günler” albümünde söz ve müzikleri Kıraç’a ait “Arebesk Günler” “Duy Beni” ve “Songünlerde”isimli üç parça yer alıyor. 9 aralık 2002 de piyasaya çıkan Arabesk Günler albümünün ilk klibi Duy Beni 'den sonra ikinci klibi Kara Sevda adlı parçaya çekildi.

  Daha sonra "Sarhoş gibiyim" "Alem" "Arabesk Günler" adlı parçalarına da klip çekildi.

  DİSKOGRAFİ

  ALBÜMLER

  "Ömürsüz Sevdalar" - 2001

  "Arabesk Günler" - 2002
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  sonunda, 2012 de çıkardığı single albümle geri dönmüş olan sanatçı-şarkıcı.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  televizyadan gördüğüm kadarıyla michael wincott'a benziyor hafiften. şanslı kişi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş