1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nil Gün

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  1952 yılında Eskişehir'de doğdu. 1968-1972 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda okudu. 1972 yılında gittiği Amerika'nın California eyaletinde on dört yıl sürekli[​IMG] on iki yıl da aralıklarla yaşadı. Bu süre içinde California'da alternatif sağlık[​IMG] alternatif eğitim[​IMG] insan potansiyeli ve humanistik psikoloji alanlarında eğitim gördü. Hipnoterapi[​IMG] Reiki[​IMG] Rebirthing ve NLP eğitimleri aldı. Türkiye'de ilk kez -hipnoterapi yöntemiyle ağrısız ve ilaçsız- suda doğum yaptırdı. Basın dünyasında birçok dergide ve Güneş Gazetesi'nde araştırmacı gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. Dört yıl Bilar ve Bilsak'ta haftalık konferanslar verdi. Değişik radyolarda (Enerji FM[​IMG] Show Radyo ve Best FM) "Kuraldışı ve Ötesi" adlı psikoloji ve bireysel gelişim eksenli programlar hazırladı ve sundu. TGRT'de hafta içi her gün "Nil Gün ile Yeni Bir Gün" adıyla talk-show yaptı. Radikal gazetesinde psikoloji ağırlıklı dizi yazıları yayımlandı. Halen TRT 1'de bir radyo programı ve EY TV'de haftalık bir TV programı yapmaktadır.

  Amerika'da 1981[​IMG] Türkiye'de 1989 yılından beri[​IMG] açık (bireylere) ve kapalı (kurumlara) "Kendin Olmak"[​IMG] "Özgüven Geliştirmek"[​IMG] "İletişim"[​IMG] "Kadın-Erkek İlişkileri"[​IMG] "Stresle Barışık Olmak" ve "Motivasyon" workshopları ile "NLP ve İnsan İlişkileri"[​IMG] "NLP ve İletişim"[​IMG] "NLP ve Özdeğişim"[​IMG] "NLP ve Özgüven Kazanmak"[​IMG] "Özgüven Psikolojisi"[​IMG] "Duyguların Dili[​IMG] Duyguların Yönetimi"[​IMG] "NLP ile Düşünceni Değiştir Dünyan Değişsin" ve "Zor İnsanlarla Başa Çıkabilmek" başlıklı grup çalışmaları yaptırıyor.
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Kitapları (Kuraldışı ve Ötesi[​IMG] Geçmişin Gölgeleri[​IMG] Yalanlar ve Gerçekler[​IMG] Kilo Almadan Sigarayı Bırakmak[​IMG] Eroin[​IMG] Kilolarım[​IMG] Diyetlerim ve Ben[​IMG] NLP[​IMG] Mutluluk Kitabı[​IMG] NLP ile Satış ve Pazarlama)[​IMG] birçok çevirisi[​IMG] hipnomeditasyon[​IMG] zihin programlama[​IMG] motivasyon ve NLP kasetleri (Stres[​IMG] Çakra[​IMG] Sağlıklı Zayıflamak[​IMG] Sigarayı Bırakmak[​IMG] Sınav Stresini Yenmek[​IMG] Sağlıklı Hamilelik ve Doğum[​IMG] Konsantrasyonunuzu Artırın Belleğinizi Güçlendirin[​IMG] Mutlu Çift Olabilmek[​IMG] İç Huzurunuza Ulaşın[​IMG] Güne Güvenle Başlayın[​IMG] Kendinizle Yüzleşin[​IMG] Olumlu Düşüncenin Gücü[​IMG] Reddedilme Korkunuzu Aşın[​IMG] Yaşamı Ertelemeyin[​IMG] Özgüveninizi Geliştirin[​IMG] Cesaretsizliğinizi Yenin[​IMG] Mutluluk İçinizde Başlar[​IMG] Mutluluk Bir Seçimdir[​IMG] Sağlıklı Beslenin - İncelin) var.

  1995 yılında kurduğu Kuraldışı Yayınları'nda psikoloji ve bireysel gelişim[​IMG] daha sonra kurduğu Ötesi Yayınları'nda felsefe[​IMG] Aykırı Yayınları'nda ise sosyoloji alanında kitaplar yayınlamayı sürdürüyor.
   
 3. zehra

  zehra Yeni Üye

  ben nil günün çekim yasasını,mutluluk kitabını birde 1440 dakikayı olkudum gerçekten çok güzeldi...en çok mutluluk kitabını beğendim bir nefeste okudum hepsini tavsiye ederim
   
 4. yosun

  yosun Süper Yönetici

  hımm ilk fırsatta okumak istiyorum canım tşkler paylaşımın icin nehirciim..
   
 5. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  rica ederim yosuncuğum
  bende tavsiyelerini degerlendirecegim zehracıgım tşk ler
   
 6. Yasenya

  Yasenya Yeni Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş