1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nicolaus Copernicus Kimdir?

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Muallim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Muallim Yeni Üye

  Ünlü Astronom ve Matematikci Nicolaus Copernicus hayatı hakkında bilgiler sunarken Nicolaus Copernicus biyografisini ele alacağız.

  Nicolaus Copernicus Polonyalı astronomi bilginidir.Nicolaus Copernicus 19 Şubat 1473 yılında Polonya'da doğdu.Kopernik temel eğitimini tamamladıktan sonra 1492 yılında Krakov'daki okula devam ederek matematik ve astronomi konularında uzmanlaştı.Nicolaus Copernicus 1494 yılında evine dönen Kopernik, başpiskopos olan amcasının tesiriyle dini eğitim için İtalya'ya gitmiştir.Nicolaus Copernicus dünyanın ve diğer gezegenlerin güneş etrafında döndükleri kuralını açıklamıştır.Nicolaus Copernicus Ömrünün sonlarına doğru sağlık problemleri yaşayan Kopernik'in bu din adamlarından korkusu kalmamıştı.Nicolaus Copernicus en önemli eserinde De revolutionibus orbium coelestium heliosentrik teorisini detaylı bir şekilde anlatmıştır.
  [​IMG]
  Ayrıca Nicolaus Copernicus Astronom, doktor ve papaz olan Kopernik, Yunanlı astronom Batlamyus'un yanlış olan teorisini dünyaya anlatarak bilime büyük hizmette bulunmuştur.Nicolaus Copernicus 24 Mayıs 1543 yılında Frombork'ta yaşamını yitirmiştir.Nicolaus Copernicus 24 Mayıs 1543 yılında Frombork'ta öldü.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Adına yasası bile olan zeki insanlardan, Polonya'dan çok zeki insanlar çıkmıştır.
   
 3. N

  Nursultan Yeni Üye

  Çok başarılı bir matematikçiymiş kendisi
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş