1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nermin Bezmen Kurt Seyit ve Shura Kitap Özeti

Konu, 'Kitap Köşesi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Nermin Bezmen'in kaliteli eserlerinden bir tanesi olan Kurt seyt ve Shura isimli kitabının konusunun özeti. Nermin Bezmen'in aynı isimli kitabından uyarlanarak televizyon dizisi olan Kurt Seyt ve Shura ilgi odağı oldu ve kitabın içeriği hakkında merak uyandı.

  Kitapta yer alan olaylar 1892 yılında geçmektedir. Yalta'da başlayan hikaye İstanbul'a doğru uzanır. Kurt Seyit Mirza Eminof'un oğlu olarak büyük bir servet ve ünvanla dünyaya gelmiştir. Düzgün fiziği ve Yakışıklı olduğu kadar hırslı ve cesur bir askerdir. Çar Nikola'nın muhafız alayında üsteğmen görevinde olan Kurt Seyit bütün bu özellikleri nedeniyle Bolşeviklerin ölüm listesindedir.

  Saltanatlı günlerinde tanıştığı Shura henüz 16 yaşlarındadır. Saf güzelliği ile Kurt Seyit'in başını döndüren Shura ailesinin ünvanına ve servetine rağmen sevdiği erkekle gözünü bile kırpmadan uzun, yorucu ve zor bir yolculuğa yelken açar.

  İkisininde artık ne bir vatanı ne de bir ailesi vardır. Bundan sonra artık sadece birbirlerinde teselli bulacak ve tüm özlemlerini aşklarında dindireceklerdir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. a
  Yanıtlar:
  3
  Okunma:
  1.799

Sayfayı Paylaş