1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nemrud Dağına Nasıl Çıkılır?

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında nedia tarafından paylaşıldı.

 1. n

  nedia Yeni Üye

  Nemrud Dağının tarihine baktığımızda Nemrud Dağı hakkında bilgi
  Nemrud Dağı resimleriyle Nemrut dağına çıkmanın yolları.

  Nemrud Dağı, Adıyaman İli, Kahta İlçesi’nin Karadut Köyü sınırları içerisinde olup, Kahta İlçesi’nin 54 km. kuzeyinde yer almaktadır. 2150 m. yüksekliğindedir. Dünyanın başka hiçbir yerinde görülemeyecek, 8-10 metre yükseklikte heykelleri, 2000 metre yükseklikteki bir piramidi, hala keşfedilmemiş bir kralın mezarını, Dünyanın en eski ve dev boyutlu horoskopunu ya da yıldız falı sistemini, yarım kilometre uzunluğunda eski kitabeleri, eski Grek ve Pers sanatı stili karışımı yapıtlarını bünyesinde barındıran Nemrud Dağı, dünyanın sekizinci harikası olarak da değerlendirilmektedir.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Nemrut dağını hep resimlerden gördüm yakından da görmek nasip olur inş
   
 3. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Dünyanın başka hiçbir yerinde görülemeyecek, 8-10 metre yükseklikte heykelleri, 2000 metre yükseklikteki bir piramidi, hala keşfedilmemiş bir kralın mezarını, Dünyanın en eski ve dev boyutlu horoskopunu ya da yıldız falı sistemini, yarım kilometre uzunluğunda eski kitabeleri, eski Grek ve Pers sanatı stili karışımı yapıtlarını bünyesinde barındıran Nemrud Dağı, dünyanın sekizinci harikası olarak da değerlendirilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş