1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ne Zaman Askere Giderim

Konu, 'Her Telden' kısmında yorgun tarafından paylaşıldı.

 1. y

  yorgun Yeni Üye

  _

  2013 Ne Zaman Askere Gideceğim


  Askere ne zaman gideceğinizi öncelikle celp döneminizi öğrenerek başlayacaksınız. Askerlikde 4 Celp dönemi vardır. 4 Tertipde diyebiliriz Bunlar 1.2.3.4. Tertip dediğimiz olay yani celp dönemleri 1. Terip Şubat Ayı 2. Tertip Mayıs Ayı 3.Tertip Ağustos Ayı ve 4. Tertip Kasım Ayıdır Hangi tertip gideceğiniz Sizin memleketinize göre belirleniyor. Her sene değişebilir sizin kütüğünüz nereye bağlıysa o yıl orası kaç tertip yolluyorsa siz o dönem gidersiniz.

  Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.

  Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, belirtilen tarihlerde yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

  Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekteyseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

  æ işareti için ALT GR+"a"

  ß işareti için ALT GR+"s"

  "ä" için ALT GR+"ğ", "a"

  "é" için: ALT GR+"," , "e" (sadece é karakterine özgü: Soldaki 1 tuşunun solundaki tuşa SHIFT ile basıldığında yine "é" harfi yazılabilir Ama "ì", "ù", "à" gibi harfler için tek yol yukardaki kombinasyondur Vurgu yönü ters olacak ise ALT GR+"ş"(ing klavyelerde L'nin sağındaki) kullanılmalıdır: ú,í,á

  Üstü dalga( ~ )lı harfleri yazabilmek için ALT GR+"ü"

  örn: ALT GR+"ü", a: ã
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Asker yoklaması gelenler bağlı bulundukları askeri şubelere başvuru yapıyorlar
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş